piątek, 12 kwietnia, 2024
PolitykaRozmowy o OjczyźnieŻycie Olsztyna

Jerzy Szmit to koleś z partyjnej republiki! Żołnierz Prezesa!

Poniższy wpis to moja odpowiedź na odpowiedź posła, na mój list otwarty. List otwarty dotyczył listy wyborczej PiS do Europarlamentu. Jerzy Szmit odpowiedział mi na Facebooku.

Panie pośle Jerzy Szmit!

Pan i ja urodziliśmy się i dorastaliśmy w tych samych czasach. Chodziliśmy do podobnego typu szkół. Edukację zakończyliśmy na uniwersytecie.

Ja napisałem list do pana na komputerze, bo pismo odręczne mam… paskudne.

Wydawało mnie się, że list napisałem po polsku i sprawę opisałem tak jasno, że każdy uczeń podstawówki może zorientować się, o co w nim biega.

Pan natomiast, w swojej odpowiedzi, nie zawarł ani słowa o problemie, który opisałem!

Ta odpowiedź świadczy, że zatracił pan instynkt szczwanego politycznego lisa.

Na dodatek w tak krótkiej odpowiedzi, stworzył pan zdanie z cytatem z mojego listu do wydziałów logistycznych, które jest kłamstwem!

Dobiło mnie końcowe zdanie:

Pogardza Pan zarówno moją osobą jak i partią do której należę!

Jakim nieszczęśliwym politykiem i człowiekiem musi pan być, skoro mnie, który napisał list otwarty z troski o wynik wyborczy PiS, przypisuje tak niskie pobudki.

Wbrew temu, co pan sugeruje w odpowiedzi, ja nie potrzebuję niczyjej litości.

Potrzebuję tylko sprawnego i uczciwego śledztwa Prokuratury, i o to sam zabiegam. Dlatego nie chciałem spotkania z panem, czy też innymi politykami.

Potrzebuję pomocy, czyli zainteresowania jak najszerszego grona ludzi, by moja sprawa nie została zamieciona pod dywan!

Jej przebieg będzie – mam taką nadzieję – przykładem na przyszłość, jak można walczyć z republiką kolesiów.

Pan zachował się według klasycznych wzorców portretu psychologicznego kolesia z republiki.

Nieważne co ja napisałem, w jakim celu to napisałem, ale należy sprowadzić mnie do parteru, w imię solidarności z kolesiem z Warszawy.

Pan doskonale wie, że napisałem tylko i wyłącznie PRAWDĘ o Prezesie, Karolu Karskim i Was, pozostałych kandydatach na posłów do PE.

Wstyd, że taki człowiek jak pan, przedstawiciel partii o dumnej nazwie Prawo i Sprawiedliwość, o tej prawdzie nie chce nawet dyskutować!

Dodatkowo Boga używa pan za tarczę!

Mądry katecheta – ksiądz, który nauczał mnie religii w kościele, bo w naszych czasach jak pan zapewne pamięta, chodziło się na religię do kościoła, powiedziałby:

Stasiu odpuść im, bo nie wiedzą co czynią.

Wy doskonale wiecie co czynicie!

Dlatego jeszcze raz apeluję do moich czytelników: z troski o los Polski, nie głosujcie na listę PiS w wyborach do PE.

Są na niej kandydaci, którzy nie są godni, by reprezentować nas w Europie.

Pozdrawiam.

Stanisław Olsztyn, 26.03.2014 r. 23:15.

 

 

źródło: Facebook

 

 

16 komentarzy do “Jerzy Szmit to koleś z partyjnej republiki! Żołnierz Prezesa!

  • Dziękuję! Niestety jeszcze nie mam newslettera ;( Ale za… podpowiedź akceptuję reklamę. Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 • Mam bardzo prosty i skuteczny sposób na likwidację głodu i bezrobocia. Niech głodni zjedzą bezrobotnych i po sprawie.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! A co proponujesz później bo sytość ma to do siebie, że nie trwa długo 🙂

   Odpowiedz
   • Potem rozumując jak znakomita większość naszych polityków może być nawet potop. Byłeś na filmie i jako jeden z nielicznych sprawiedliwych masz szansę na ocalenie. Ja mogę robić jako jeden z ocalonych zwierzaków byle nie był to osioł.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Co masz do osła? 🙂 To takie sympatyczne zwierzątko… a upór – czy to wielka wada? 🙂 Co do polityków to masz rację, nawet ci spod sztandaru Boga obrażają JEGO i w nosie mają… potop.

     Odpowiedz
 • Witam- Wydatki poniesione przez KWP w Olsztynie( zakupy Z-K do spraw logistyki) będą miały odbicie na “dołach” naszej kochanej W-M Policji, trzeba będzie zaoszczędzić na podstawach czyli papierze, długopisach paliwie, tonerach itp. Efekt końcowy w budżecie komendy- bilans wyjdzie na zero. Czekam kiedy ktoś się przyjrzy ilości oficerów prasowych w Policji jest ich prawie 700 w skali kraju to jakieś 6 małych Komend Powiatowych i rzecznicy w stopniu inspektora – kpina i marnotrawstwo publicznych pieniędzy pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Aż tyle rzeczników prasowych? No ale chyba większość to nie są stanowiska etatowe a dodatkowe zajęcie. Nie analizowałem… to i nie będę się wypowiadać merytorycznie 🙂 Dziekuję za wrzucenie tematu 🙂

   Odpowiedz
 • Witam Karski-jednostka w swojej partii Zgadzam się że nie powinien kandydować za to co zrobił na Cyprze ale bardziej za to jak zachował się po….kłamał twierdził że to prowokacja ( nie neguję jago osiągnięć naukowych) Ale panie Stanisławie nawoływać do głosowania przeciw całej partii to polityczne działanie. Wojtku piszmy konkretnie ,,pluje jadem na około” wiem że człowiek dla środowiska dużo pozytywnych rzeczy zrobił znam konkrety ważmy słowa łatwo kogoś skrzywdzić chyba że taki był cel twojego wpisu Cieszę się że możemy pisać co myślimy Prawda zwycięży siema

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Wszystko cokolwiek bym napisał w tym temacie to i tak byłoby odebrane jako działnie polityczne. To, że K. Karski jest jedynką na liście PiS to wina całej partii. Prezesa, który z pewnością o tym zdecydował i członków, którzy się na to godzą.
   Ja w swoim apelu jestem uczciwy bo nie namawiam do głosowania na inną konkretną partię. Bycie politykiem dla mnie to tak jak z cnotą. Albo ją masz albo straciłeś. Nie można na pół gwizdka 🙂 Dla mnie K. Karski jako POLITYK stracił twarz. Jako człowiek, jako naukowiec nie wiem… bo go nie znam z tej strony i o tym się nie wypowiadam. 🙂

   Odpowiedz
   • Czy się na to godzą wątpię raczej nie protestują( takie czasy) trzeba to zmienić Czym jest otwarty protest w słusznej sprawie sam się przekonałeś Cieszyć się z liczby odwiedzających z ciekawych wpisów pozdrawiam

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Tak jak pisałem… ja rzuciłem rękawicę i ja będę walczył sam. Tylko już wiem, że nie byłem pierwszy i nie bedę ostatnim. Jak wygram to myślę, że pojawią się następni w większej ilości, jak przegram, no cóż… c’est la vie 🙂 A z odwiedzin cieszyłem się i będę się cieszył nawet po rozstrzygnięciu mojej sprawy… następne tematy czekają 🙂

     Odpowiedz
 • Fajnie, że znalazł się ktoś taki jak pan, Też drażni mnie hipokryzja posła Szmita, pluje jadem na około a nie widzi zgnilizny w swoim otoczeniu. Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Hipokryzja to sposób myślenia i działania wielu naszych partii. Wściekają się, gdy im ją ktoś tak namacalnie wskaże! Tu wściekłość jest większa bo to partia z Bogiem na sztandarach.

   Odpowiedz
  • Dziękuję! Nie masz za co przepraszać, link jak najbardziej w temacie 🙂 O takie Wasze zgłoszenia najbardziej mi chodzi. Policja jako formacja to nie sami święci i trzeba o tych co mają coś za uszami mówić głośno!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *