Jestem samobójcą!

Tego wpisu by nie było, gdyby nie jedno dzisiejsze spotkanie.

Zamiast wpisu pod tytułem Jestem samobójcą,  opublikowałbym pierwszą część Listu otwartego do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadinspektora Józefa Gdańskiego.

Wiem, że nadinsp. Józef Gdański moich listów i wpisów nie czyta, ale też mam pewność, że jego treść zostanie mu przekazana przez opinię publiczną, czyli jak to powiedział w Sądzie Pracy:

Wystarczyło mi to, co komentowali moi zastępcy i sekretarka.

Tu szczególne biję pokłony do pani Beaty! Bardzo panią proszę o skupienie przy lekturze, i w miarę dokładne sprawozdanie dla komendanta 😉

Po co napisałem ten kolejny list otwarty? Chcę podziękować komendantowi, mojemu byłemu pracodawcy, za ponad dwuletnią, wspólną pracę na rzecz kształtowania właściwego wizerunku Policji w społeczeństwie.

No i rozumiecie – zrozumiałem po tym, co nadinsp. Józef Gdański powiedział w Sądzie Pracy – że jego Policja, to nie moja Policja.

Tak jak napisałem już rok temu. Nie wrócę do pracy, dopóki w KWP Olsztyn będzie podinsp. Adam Kall. Teraz mogę do tego fachowca dodać komendanta Józefa Gdańskiego. Nieszczęścia chodzą parami! 😉

Oczywiście – niezależnie od ostatecznych wyroków w sprawie pracowniczej i karnej, będę kontynuować swoje pisanie o ludziach:

Którzy z chwilą obję­cia funkcji pub­licznej, zapom­i­nają o tym, komu mają służyć, przekłada­jąc swoje potrzeby nad dobro ogółu.

Komendant Gdański powinien być z tego faktu bardzo zadowolony, ponieważ w ten sposób spełnię jego pragnienie bycia obiektem żartów.

Przypominam, co Komendant Gdański powiedział na antenie Radia Olsztyn, odpowiadając na pytania Barbary Fedoniuk:

Mnie to mobilizuje, jeżeli ktoś się z nas śmieje, to po pierwsze nas obserwuje, czyli jesteśmy ważni w danym społeczeństwie… to jest takie podnoszące na duchu. 

Oj komediancie! Jesteście bardzo ważni dla Olsztyna! Podniosę panu nie tylko ducha, ale i ciśnienie… tak w gratisie… z dobroci serca, w humanitarnym geście, tak po ludzku! 😉

Mobilizację to już odczułem na własnej skórze! Po żartach z logistyków w Liście otwartym do JD, komendant zmobilizował nie tylko siebie ale Radców Prawnych, służby specjalne KWP w Olsztynie i w KGP.

Niewinny żarcik, a jakie działa wytoczono! Już się boję co będzie po nowym liście otwartym!

Dzisiaj spotkałem się z nieznanym mi wcześniej człowiekiem, który zaoferował mi swoją pomoc w walce o powrót do pracy, i wygranie sprawy karnej.

Po przeczytaniu Listu otwartego do JD, nie mógł uwierzyć, że za coś takiego – w ponoć wolnym i demokratycznym państwie – zostałem pozbawiony pracy. I że ktoś mógłby poczuć się pomówiony treścią listu!

A drugie ogromne zdziwienie wyraził z faktu, że ja przyznałem się do autorstwa tego tekstu publicystycznego. I wtedy określił mnie mianem: Samobójca! Uznaję to za komplement i podziw dla mojej prawej postawy!

Jestem samobójcą! Mimo wszystko… zapraszam Was do systematycznych odwiedzin. Będzie, będzie zabawa, będzie się działo i znowu noc będzie mało… 😉

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *