sobota, 2 marca, 2024
PolitykaŻycie Olsztyna

Kto po Kale? Czy smród sprzed lat zadecyduje?

To, że kariera obecnego logistyka Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie Adama Kalla dobiega końca wiem nie od wróżki, a z własnych obserwacji. Przyznaję, że to gó*** trzyma się stołka jak poxipol 😉 To wszystko za sprawą nijakości kadry dowódczej Policji i zachowawczej polityki PiS wobec służb mundurowych w obliczu wydarzeń, które miały miejsce w Polsce tego lata.

Adam Kall powinien być wyrzucony ze służby już w momencie, gdy stwierdzone zostało, że zastraszył swojego podwładnego i napisał raport, który jest de facto przestępstwem.

Ale to były tylko moje pobożne życzenia, bo w rzeczywistości okazało się, że prawda w Policji przegrywa z… republiką kolesiów.

Do wewnętrznych układów dochodzą powiązania z prokuratorami i sędziami, i uczciwy człowiek już na starcie jest przegrany.

Ja udowodnię, że jednak PRAWDA jest po mojej stronie i ona zwycięży!

Minął szczyt NATO w Warszawie i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, nieuchronnie mija sezon ogórkowy i jesienią przyjdzie czas na porządki kadrowe także w Policji.

I tu pojawiło się dla mnie interesujące zagadnienie. Kto zastąpi obecnego spadochroniarza z Warszawy na stanowisku logistyka w KWP w Olsztynie?

Sprawa byłaby prosta, gdyby o nominacjach na wyższe stanowiska kierownicze w Policji decydowały: wykształcenie, doświadczenie i prawość i sprawiedliwość kandydata 😉

Gdyby w Policji była prowadzona jakakolwiek polityka kadrowa – choćby ta, zapisana w ogromnej ilości dokumentów, dotyczących „ścieżki kariery zawodowej” w Policji – to ogłoszony zostałby konkurs, który w cuglach wygrałby jeden… z obecnych naczelników wydziałów logistycznych KWP w Olsztynie.

Wszyscy wiecie na 100%, że tak się nie stanie… i dlaczego 😉

O awansie na synekurę – jak zwykle – zadecydują zasługi dla republiki kolesiów, która jest aktualnie na wierzchu.

Sięgam pamięcią w przeszłość i kto widział „gang w Komendzie Głównej Policji” przed panowaniem PO? Janusz Tkaczyk!

Oczywiście logistyk wojewódzki to nie stanowisko dla Janusza Tkaczyka, byłego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie i Łodzi.

Kto przekazywał mu informacje? Jan Markowski, ówczesny szef CBŚ w Olsztynie i były Naczelnik PG KWP w Olsztynie.

A ponieważ po tamtej aferze, Jan Markowski został odstawiony na boczny tor – chociaż publicznie usilnie zaprzeczał o przekazywaniu informacji dla Janusza Tkaczyka – teraz przyszła pora na… powrót na tory 😉

Ponieważ tak jak pisałem to już wielokrotnie, PiS niczym się nie różni – w swojej polityce kadrowej – od PO, to najprawdopodobniej logistykiem w KWP w Olsztynie zostanie jeden z bohaterów afery sprzed ponad dziesięciu lat!

Tak jak europosłem z Warmii, Mazur i Podlasia został poseł, bohater pijackiej afery na Cyprze. Cóż… republika kolesiów lubi swojski smród… i nie musi to być smród kału.

A Wam – koledzy Naczelnicy wydziałów logistycznych KWP w Olsztynie – szczere kondolencje 😉

Kto po Kale?

Nowy logistyk – ktokolwiek w ostateczności nim zostanie – będzie miał do pobicia wybitne osiągnięcia byłych logistyków KWP w Olsztynie. Powodzenia!

Przypomnę, że jeden logistyk w nagrodę za to, że się starał „wszystkim zrobić dobrze” – cytat słów z sądu Józefa Gdańskiego – został przeniesiony na naczelnika, a drugi, za twórcze podejście do poprawy warunków służby – przede wszystkim swojej – otrzymał medal za zasługi dla obronności Ojczyzny.  Kałolubstwo urzędnicze w pełnej krasie 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *