sobota, 18 maja, 2024
Kukiz'15PolitykaRozmowy o Ojczyźnie

Niech pani pozwoli dokończyć! Na miłość boską! Radio Maryja w TVP Info!

Różne już cuda widziałem w telewizji publicznej ale to, co zobaczyłem i usłyszałem dzisiaj w programie Forum nadawanym przez kanał TVP Info, przeszło moje najczarniejsze wyobrażenia o poziomie dyskusji toczonej na oczach kilku setek tysięcy widzów.

Na początek napiszę refleksję, która nasunęła mi się po obejrzeniu całego programu.

Stacje telewizyjne powinny przed emisją programów na żywo, badać zaproszonych gości na obecność używek w organizmie. I to nie pospolitego alkoholu a narkotyków!

Miałem wrażenie, że co najmniej czterech dzisiejszych polityków dyskutujących w studiu, jest na haju! Niektórzy z dyskutantów w ogóle nie kontaktowali, co do nich mówi prowadzący program.

Współczułem prowadzącemu program, bo nad tym bezhołowiem nie można było zapanować!

Z rozbawieniem obserwowałem bezskuteczne wysiłki prezentera nad usystematyzowaniem i uporządkowaniem dyskusji. Gdy przez dłuższy czas słychać było tylko kakofonię dźwięków, usłyszałem jak prezenter błaga:

Niech pani pozwoli dokończyć, na miłość boską!

W ten sposób w telewizji publicznej pojawiło się Radio Maryja!

PiS twierdzi, że opozycja w postaci KOD złamała wszelkie granice przyzwoitości wywołując awanturę podczas otwarcia wystawy poświęconej gen. Władysławowi Andersowi z udziałem Anny Marii Anders. Opozycja odpowiada, że w muzeum zrobiono wiec wyborczy kandydującej z PiS córce generała. W programie również o połączeniu funkcji ministra sprawiedliwości z prokuratorem generalnym. Jednocześnie zwiększono uprawnienia nadzoru i wpływu na działania śledczych. Jak oceniają to strony sporu politycznego. Gośćmi programu są Joanna Lichocka (PiS), Monika Rosa (nowoczesna), Robert Kropiwnicki (PO), Piotr Zgorzelski (PSL), Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15) i Przemysław Wipler (KORWiN) – Forum TVP Info.

Z całej dyskusji zrozumiałem, że praktycznie każdy z gości miał wyrobione zdanie na temat Anny Marii Anders i Zbigniewa Ziobry, i przyszedł do studia by to wyrazić, bez słuchania tego, co inni mają do powiedzenia.

Dla mnie kandydatura Anny Marii Anders w wyborach uzupełniających do Senatu z Podlasia, jest takim samym widzimisię Prezesa PiS, jakim był Karol Karski w naszym okręgu wyborczym!

Prezes ma głęboko w 3D lokalnych działaczy, a nagradza swoich wiernych żołnierzy.

Zbigniew Ziobro dopiął swego i obecnie jest chyba najpotężniejszym z ministrów rządu Beaty Szydło, a niektórzy prokuratorzy z pewnością obawiają się czekającej ich… ziobrowej lustracji.

Chociaż ci najbardziej zasłużeni dla koalicji PO PSL – tak faktycznie – nie mają się czego obawiać. Przesiądą się co najwyżej na na tylne siedzenia, i będą czekać na powrót… demokracji.

Ponieważ w tym roku miałem kilkakrotnie bliski kontakt z Prokuraturą, mogę autorytatywnie stwierdzić, że w tej gałęzi sprawiedliwości, którą dzisiaj przejął Zbigniew Ziobro panują… wzorowe porządki!

Prokuratorzy bardzo dobrze współpracują z Policją i hurtowo umarzają wszystkie śledztwa w sprawie przestępstw popełnianych przez kolesiów… z każdej republiki.

Całą dyskusję możecie obejrzeć pod tym adresem http://vod.tvp.pl/24007361/04032016.

Ja załączam do wpisu “wyciąg” dźwiękowy, stanowiący kwintesencję tej dyskusji. To dociera do słuchacza z całego bełkotu polityków! Żenada… to mają być wybrańcy Narodu?

Pani poseł! Niech pani pozwoli dokończyć!

Nie wolno przerywać człowiekowi, gdy już… dochodzi do sedna! To grozi powikłaniami zdrowotnymi!

 

 

 

12 komentarzy do “Niech pani pozwoli dokończyć! Na miłość boską! Radio Maryja w TVP Info!

 • Przez przypadek trafiłem na ten materiał sprzed wielu lat i tak się zastanawiam czy to jest montaż czy oni tak naprawdę to wszystko robią? Mam nadzieję że to montaż dźwiękowy bo jeśli nie to takiej hucpy jeszcze w życiu nie słyszałem! Jeśli to wszystko co słychać jest autentyczne to oni tam naprawdę muszą ostro ćpać!

  I to mówię bez żadnych złośliwości, raczej stwierdzam fakt. Przecież chyba mieli częściową świadomość że to idzie w eter i z tego co rozumiem było w TV? No muszę przyznać, że autor tego materiału dokonał cudu!

  Bardzo się od paru dni źle czuje i jestem poważnie przygnębiony (mam powody) ale tak jak się uśmiałem słuchając tego bełkotu, to już nie pamiętam kiedy ostatnio łzy ze śmiechu wypływały mi z oczu. Nie jestem żadnym pisowcem ani też anty-pisowcem, ale to jest prawdziwy kabaret! 🤣🤣🤣🤣

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Zapewniam, że ścieżka dźwiękowa zamieszczona pod artykułem jest autentyczna! Polecam obejrzenie całego tego programu na VOD… Jeszcze jest dostępny! Sprawdziłem i sam obejrzałem ten cyrk jeszcze raz… miny prowadzącego są… bezcenne 😉

   Odpowiedz
  • Dziękuję! Mnie ciekawi, co oni sami o sobie mogliby powiedzieć, gdyby posłuchali tej całej… pyskówki 😉

   Odpowiedz
 • Gruba przesada…Za III RP dyskusji w TVP Info nie dawało się oglądać ,jeśli nie miało się poglądów prorządowych. Czy wtedy również atakował Pan rozmówców Panie Stanisławie ? Czy tylko słowa “na miłość boską ” tak Panem wstrząsnęły ? Pisać o kimś ” dno i pół metra mułu” może tylko prostak i cham. Wypowiedź mojego poprzednika to żenada.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Jak już pisałem – dużo widziałem i słyszałem w TV za czasów III RP… ale nie słyszałem takiego “jarmarku”! Proszę posłuchać mojego skrótu na blogu. Nie chcę aby za abonament, który regularnie płacę, otrzymywał od publicznej telewizji bełkot rodem z peerelowskiej gospody! “Wtedy” nie atakowałem rozmówców bo rozumiałem co do mnie mówią! Mantra Lichockiej i perora Kropiwnickiego dokraszona luźnymi dywagacjami Zgorzelskiego i pozostałych gości programu to nie to, co chciałbym słyszeć w programie publicystycznym. To bełkot, którego wysłuchałem do końca… bo byłem zdumiony, że dane mi było takie niespotykane zjawisko zaobserwować na żywo!!! Zwracam uwagę, że dla mnie osłami w tej… publicznej pyskówce byli wszyscy uczestnicy tej quasi poważnej dyskusji! Niezależnie od opcji politycznej i głoszonych poglądów! Wszyscy warci siebie 😉

   Odpowiedz
  • Po pierwsze miło, że ktoś w końcu przedstawia tu swoje zdanie, a nie ogranicza swoich komentarzy wyłącznie do stwierdzeń popierających lub nie Pana Stanisława (do czego niestety ogranicza się większość dotychczasowych komentarzy). Miło, że w końcu można z kimś podyskutować 🙂

   Niestety nie mogę się zgodzić z Gościem. W tym przypadku nie chodzi bowiem czy mamy do czynienia z dyskusjami, które są toczone w telewizji publicznej w III RP, czy może już w IV RP… Tu chodzi tylko i wyłącznie o kulturę osobistą rozmówców.

   Moim zdaniem, wbrew twierdzeniom Gościa, Panu Stanisławowi nie chodziło o atakowanie kogokolwiek za wyrażanie jego poglądów. W tym wypadku chodzi bowiem o sposób ich wyrażania.
   Nie chcę tu dyskutować z poglądami, które w czasie audycji prezentowała przedstawicielka PiS-u, choć całkowicie się z nimi nie zgadzam i jestem przeciwnikiem tej partii. Jednak trzeba powiedzieć, że sposób jej zachowania w trakcie audycji był niedopuszczalny i zwyczajnie chamski. Sposób zachowania tej Pani, według mnie, świadczył wyłącznie o jej braku podstawowej kultury osobistej (bo jak inaczej określić ciągłe wygłaszanie przygotowanej na ten program kwestii i przerywanie wypowiedzi innym uczestnikom dyskusji, takie rzeczy nie zdarzają się nawet w tak znienawidzonej przez zwolenników PiS-u TVN-ie).

   Niestety wydaje mi się, że zwolennikom obecnej władzy wydaje się, że żeby przekonać ludzi do swoich racji wystarczy poprostu zakrzyczeć swoich przeciwników. Niestety to im się chyba nie uda ….

   Pozdrawiam
   Obserwator

   Odpowiedz
   • Dziękuję! Obserwatorze chapeau bas! Ku prawdzie to mój blog ale z założenia ma służyć przedstawianiu prawdy, każdego z moich czytelników! Tak jak wielokrotnie pisałem upublicznię każdy komentarz – także ten sprzeczny z “moją prawdą” – o ile jest napisany… z kulturą 😉 Chętnie zamieszczę na blogu wpis każdego z Was, kto będzie miał ochotę na wyrażenie swojej prawdy w dowolnej sprawie. Twój komentarz jest merytoryczny i napisany z pełną kulturą. Hejt to możecie uprawiać na portalach społecznościowych 😉

    Odpowiedz
 • Podziały widoczne są coraz bardziej … miesza się pamięć historyczną z bieżącą polityką. Często zastanawiam się czy w naszym kraju jest jedna chociaż rzecz, której jeszcze nie upolityczniono.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Podziały były, są i będą… kulturę osobistą lub klasę polityczną się ma lub nie 😉

   Odpowiedz
 • Pani Lichocka – dno i pół metra mułu. Niezależnie od tego czy ma się rację czy jej się nie ma (tu każdy z nas oceni wg. swoich poglądów) jakaś kultura dyskusji obowiązuje. Oglądając starałem się być obiektywny natomiast powiem szczerze – na miejscu Marka Czyża po prostu wyłączyłbym jej mikrofon – choć widać było że prowadzący (nigdy nie był tak uległy) boi się o robotę dlatego nie poskromił tej kobiety. Tragedia i bijący z oczu Lichockiej obłęd, powtarzanie w kółko coś o świętości, notoryczne przerywanie, zagadywanie na śmierć, pieniactwo, jakaś nienawiść do wszystkiego i wszystkich. No, ale cechy reprezentuje akurat gros obecnej elity rządzącej. Chciałoby się rzec “i śmieszno i straszno” tylko że tu już śmieszno nie jest…..

  Odpowiedz
  • Dziękuję! W 100% Twoja opinia zgodna z moją. Jednym słowem… ŻENADA! Niezależnie kto jakie ma poglądy 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *