środa, 17 kwietnia, 2024
Jaka jest Twoja prawda?

Ostatnia szansa Andrzeja Dudy! Marta Kamińska

18 grudnia 2017 roku pod olsztyńskim Sądem Rejonowym, miało miejsce kolejne zgromadzenie sympatyków Komitetu Obrony Demokracji. O godzinie 19:50 Marcie Kamińskiej – głównej organizatorce tych zgromadzeń – zadałem następujące pytanie:

Marto! Jaka jest Twoja prawda o dzisiejszym, ostatnim w roku spotkaniu tutaj, przed Sądem Rejonowym?

Marta Kamińska:

Moja prawda jest taka, że jest to ostatnia szansa dla Andrzeja Dudy. Ostatnia szansa żeby zostać Prezydentem Polski, nie Prezydentem Kaczyńskiego.

Żeby wybrać co jest dla niego ważniejsze. 

Czy ważniejsza jest złożona przysięga, w której się powoływał na Boga, że będzie stać na straży Konstytucji?

Czy ważniejsze są dla niego względy Kaczyńskiego? Żeby być mu posłusznym?

Żeby sobie zasłużyć na pochwały Prezesa? Na to żeby wpuścił go z tego korytarzyka do gabinetu? 

Prezydent ma wybór!

Ma wybór i ten wybór będzie mu zapamiętany. Może teraz podpisać i tak naprawdę przybić gwóźdź do wolnych sądów, do trójpodziału władzy.

Złamać Konstytucję w sposób, którego nigdy mu nie zapomną Polacy, którzy o tą wolność się dopominają.

Bardzo mnie to cieszy, że mamy grudzień, że jest zimno, że jest tuż przed Świętami, że każdy z nas ma masę obowiązków, a tak wiele osób dzisiaj tu przyszło!

Żeby  powiedzieć Panu Prezydentowi, że chcemy weta, że domagamy się weta. Domagamy się, żeby zrobił to, co nam przyrzekł.

Żeby stał na straży Konstytucji.

 

Były jeszcze zaskakująco apolityczne – jak na to, czego się mogłem spodziewać – świąteczne życzenia. Marta Kamińska skierowała je do WSZYSTKICH. Do takich życzeń i ja się przyłączyłem z wielką ochotą, ponieważ było w nich dużo o… PRAWDZIE 😉

 

 

4 komentarze do “Ostatnia szansa Andrzeja Dudy! Marta Kamińska

 • Stanisławie, PiS to tuba która potrafi wywołać entuzjazm u ludzi którym PO pokazało środkowy palec. Nie jestem zwolennikiem ani Dudy,Kaczyńskiego,czy innego wyznawcy partii która gwałci nie tylko dobre europejskie podwaliny demokracji ale i dzieli Nas Polaków na tych lepszych i gorszych. Jest to swoistego rodzaju hipokryzją bowiem my sami za parę groszy pozwalamy się obrażać ludziom z hasłami o wolnej Polsce sami będąc zniewoleni przez człowieka bez honoru i z gorączką nienawiści do bliźniego swego. Przy okazji nie wyznaję ani Schetyny ni Kukiza lub jakiejś Lub czy Nauer Millera etc. Szkoda,że sprzedajemy siebie zakładając chomąto klaszcząc woźnicy że nas chłoszcze batogiem.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Czyli jesteśmy po tej samej stronie! Wśród tych, co są kopani w 4 litery przez obie strony, ale walczymy o honor i… Prawdę 😉

   Odpowiedz
 • Nie jestem w tej kwestii optymistą. Nie mój prezidenti podpisze jako dyżurny notariusz kraju i na uwięzi Jarusia “swoje” ustawy o KRS i SN. W sumie to już po demokracji i praworządności w Polsce. Jak przejdzie a przejdzie ustawa o PKW PiS będzie rządził wiecznie. Nastaje neoKC PZPR.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! PiS będzie rządzić dopóty… dopóki większość będzie zadowolona z tego, co ma w… misce i portfelu 🙂 PiS grabi do siebie to, co miało PO! Odbiera “demokrację i praworządność” z łap “Tusków”, “Barczaków” i innych żołnierzy-kretynów, Przekazuje “demokrację i praworządność” w łapy “Kaczyńskich”, “Misiewiczów”, “Klimków” itp. Dwie republiki kolesiów… warte siebie 😉 A Naród się emocjonuje, kto wywalczy prawo do kopania jego w d… przez następne ileś tam lat 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *