piątek, 21 czerwca, 2024
PolitykaŻycie Olsztyna

Adam Barczak odwołany! Kto posprząta stajnię Augiasza?

Ja tu piszę skargi na olsztyńskich sędziów i prezesa Sądu Rejonowego Adama Barczaka, a minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie patyczkuje się, i odwołuje w całym kraju 20 prezesów! Brawo ministrze! Trzeba zamieszać w tym szambie!

W olsztyńskim Sądzie Rejonowym także panie nie uniknęły ministerialnych razów. Kopa w dół otrzymały zastępujące prezesa: Joanna Urlińska i Bogusława Sobczuk.

Szczególnie moje serce raduje potraktowanie SSR Joanny Urlińskiej. Pani przewodnicząca VII Wydziału Karnego rozstrzygała w mojej sprawie karnej, którą wytoczyłem Adamowi Kall.

Joanna Urlińska nawet nie dała mi szansy na sprawiedliwy proces. Umorzyła postępowanie karne uznając, że urzędnik ma prawo kłamać w dokumencie służbowym!

20 sędziów – prezesów w całej Polsce zostało odwołanych po przeglądzie jakości pracy, podległych im jednostek.

Olsztyński Sąd Rejonowy  w takim rankingu Z. Ziobry znalazł się na 271 miejscu! Gratuluję! Trzecia liga, czyli prawidłowo! Polska C.

Trwająca analiza szerokiego zakresu czynników wpływających na całościową ocenę jakości pracy wykazała w wielu przypadkach niską efektywność. Ze względu na potrzebę poprawy sprawności sądów dokonano zmian kadrowych

szczerze wyznaje ministerstwo.

Nowym prezesem olsztyńskiego Sądu Rejonowego został 42-letni sędzia Maciej Nawacki.

Czy posprząta stajnię Augiasza?

Zresetować umysły podległych urzędników, by w tym przybytku Temidy było jak najmniej kałłu!

To zadanie godne Heraklesa!

Powodzenia!

Ku chwale kasty i Narodu panie prezesie!

Dla prawdy historycznej, moje ostatnie pismo do prezesa Adama Barczaka:

 

Pismo Ku Prawdzie z 3 grudnia 2017 r. do Adama Barczaka
Pismo Ku Prawdzie z 3 grudnia 2017 r. do Adama Barczaka

 

Odpowiedź otrzymałem 7 grudnia 2017 r.

Mogę poskarżyć się m.in. do… prezesa Sądu Okręgowego i do Z. Ziobry 😉

Czy jeszcze warto? Koniecznie!

Ale przede wszystkim na SSR Beatę Kalińską, która zrobiła prezesa w trąbę! 😉

 

8 komentarzy do “Adam Barczak odwołany! Kto posprząta stajnię Augiasza?

 • Jestem także głębokim fanem “wyjątkowej wersji praworządności” w wykonaniu tzw. SSR Beaty Kalińskiej, a szczególnie jej głębokiego stwierdzenia, że “sąd nie potrzebuje dalszych biegłych, bo sam jest najwyższym biegłym we wszystkich sprawach.” Tylko pogratulować tak szerokiego zakresu wiedzy w jednej głowie.
  Jak się to słyszy od osoby wcielającej się w rolę sędziego – to po takiej głupocie z jej ust – cały autorytet konieczny w tej instytucji upada.
  Albo jej wyczynem jest takie wyznaczenie terminu dostarczenia opinii biegłego i terminu rozprawy, aby miało się 15 minut na zapoznanie się z kilkudziesięcioma stronami. Super!

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Zbieram “złote myśli” olsztyńskich sędziów. Bardzo Ciebie proszę o przesłanie mi tej myśli SSR Beaty Kalińskiej, w formie skanu lub nagrania – jak takie masz 😉

   Odpowiedz
 • Rok 2013: Według sędziego Macieja Nawackiego, nic nie stoi na przeszkodzie, by w ten sposób piętnować sprawców.

  — Wizerunek jest chroniony przez prawo prasowe, ale nawet na etapie postępowania przygotowawczego prokurator lub sąd ze względu na ważny interes społeczny może zezwolić na ujawnienie danych osobowych i wizerunku — mówi Maciej Nawacki, karnista, sędzia sądu rejonowego w Olsztynie.

  — W przypadku tzw. oszustw na wnuczka wręcz wskazane jest publikowanie wizerunku sprawców, by zapobiec ich dalszej działalności.

  Przeczytaj cały tekst: Sposób na bandytów – ich zdjęcia zawisną na słupach? – Gazeta Olsztyńska

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Jestem za wieszaniem wizerunków przestępców nawet w każdym kiblu w sądzie, na policji i w każdym urzędzie 😉

   Odpowiedz
 • Odnosząc się do nowego Prezesa to jest w gazecie Olsztyńskiej na jego temat wzmianka z 2013 r., jeszcze gdy był “szeregowym” sędzią SR w Olsztynie. Z tego wpisu w “Głosie Olsztyna” ( raczej tubie ratusza ) wynika, iz ówczesny sędzia dziś prezes ma zapędy rodem z filmów Barei, czyli zdjęcia “przestępców” na witrynę sądową. Może by tak i gablota w sądzie z sędziami którzy popełnili więcej niż jeden błąd który kosztował nie tylko zdrowie a może i życie i dorobek całego życia nie jednego z podsądnych pozwanych powodów pokrzywdzonych? Przydała by się taka gablota może wówczas inni sędziowie przykładali by się do merytorycznego podejścia do spraw jakie maja w referacie nie “koleżeńskiego” ich traktowania.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Każdy sposób by ostrzegać społeczeństwo przed przestępcami jest… godny propagowania! Jestem za gablotami w sądach 😉
   Osobiście zastosowałem na blogu gablotę dla przestępcy w mundurze, a pewnie wkrótce pojawi się gablota na przestępcę w todze 😉 Następni kandydaci w obu kategoriach, już… czekają na rozwój wydarzeń 😉 A… jeszcze dojdzie kategoria “przestępcy w garniturze” 😉

   Odpowiedz
  • Dziękuję! Jak widzę Bogusławie… nie tracisz nadziei! Obyś się nie rozczarował! Czego Tobie i sobie szczerze życzę! 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *