czwartek, 25 lipca, 2024
Życie Olsztyna

Śmieciami często zajmuje się mafia! Andrzej Maciejewski

1 kwietnia, w olsztyńskim Hotelu Kopernik, odbyła się konferencja prasowa, na której Andrzej Maciejewski – poseł Kukiz’15 z naszego okręgu – podsumował swoją działalność, za pierwsze trzy miesiące 2017 roku.

Po wstępnej wypowiedzi posła, w której przedstawił swoje poczynania w Sejmie, i w terenie, ja zadałem dwa pytania.

Na gorąco prezentuję odpowiedź na pytanie w temacie, który nurtuje mnie i wielu mieszkańców Olsztyna:

Ku Prawdzie: Jakie jest stanowisko pana posła w sprawie inwestycji: budowa spalarni śmieci w Olsztynie?

Andrzej Maciejewski:

skrót wypowiedzi, całość do obejrzenia

Moje stanowisko jest niezmienne, od momentu kiedy na stronie jednego z portali, opublikowałem informację, że nie popieram tej inwestycji.

Należy dywersyfikować kwestię dostaw energii dla miasta, jednocześnie postawić na energooszczędność pomieszczeń, budynków. Bo to jest realny zysk dla mieszkańców.

Gdyby dzisiaj zainwestować te pieniądze w energooszczędność wszystkich budynków, zapewniam, że rynek olsztyński budownictwa, logistyki, usług, dostaje ogromny zastrzyk, takiego kopa do działań. 

Dwa tygodnie temu byłem w firmie, która prowadzi prawdziwy recykling. Oni odzyskują konkretne pierwiastki. Pełen recykling. Byłem pod wrażeniem.

Zobaczyłem polską myśl technologiczną. Zobaczyłem laboratorium, gdzie siedzą polscy fizycy, uczeni z Politechniki Warszawskiej i pracują nad możliwościami… Polska myśl technologiczna idzie w ciekawym kierunku.

Śmieci dla jednych to jest problem, a dla drugich to są ogromne pieniądze. Na śmieciach zarabia się kolosalne sumy.

We Włoszech, w Stanach Zjednoczonych śmieciami często zajmuje się mafia. To bierze się z tego, że to są właśnie takie pieniądze.

Ja bym nie chciał, żeby doszło do takiej sytuacji – po wybudowaniu spalarni – że nagle się okaże, że obok turystyki ludzkiej musimy prowadzić turystykę śmieciową.

Żeby tą spalarnię, tą elektrociepłownię utrzymać, będzie potrzeba ściągania śmieci z całej Europy.

Ku Prawdzie: Wczoraj, przy okazji spotkania premiera Morawieckiego na UWM, słyszałem z ust prominentnego działacza “dobrej zmiany”, że jeszcze budowa spalarni śmieci w Olsztynie nie jest przesądzona. Przeciwnicy tej inwestycji mogą liczyć na Kukiz’15, że będzie ich wspierać w swoich działaniach? 

Piłeczka jest po stronie partii rządzącej. To oni mają aparat, mają osoby decyzyjne.

Ja swoje stanowisko przedstawiłem na sesji Sejmiku, gdzie wyraźnie i jednoznacznie powiedziałem to, co myślę.

Gdyby to do mnie należało, sprawa byłaby jasna. Na dzisiaj to są decyzje polityczne strony rządowej.

Clou powyższej wypowiedzi Andrzeja Maciejewskiego to zdanie: śmieciami często zajmuje się mafia! Dokładnie tak jest panie pośle. Tylko w Olsztynie taka organizacja nie istnieje! Nie ma jej w żadnych statystykach. Nie widzi jej ani policja, ani prokuratury, ani sądy. U nas śmieciami zajmuje się Partnerstwo Publiczno-Prywatne, rączka w rączkę z władzami miasta 😉

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *