sobota, 25 maja, 2024
InformacjeŻycie Olsztyna

Do Siego Roku 2017! Oby nam się dobrze działo!

1 stycznia 2016 roku, życzę Wam i sobie abyśmy w zdrowiu, szczęściu i w niepomniejszonym składzie doczekali do siego roku 2017!

Czego oczekuję od tego nowego roku? Tak zupełnie prozaicznie, to chciałbym aby zdrowie się nie pogorszyło. Lata lecą i zrozumiałe, że… na pochyłe drzewo każda koza skacze 😉 Chyba rozumiecie, że emocje, które zafundował mi Paździoch, nie spłynęły po mnie, jak woda po kaczce. Do końca walki o prawdę, o ustalenie, kto kogo skrzywdził, jeszcze daleka droga. Na początku roku spodziewam się decyzji Sądu Najwyższego w sprawie kasacji moich wyroków w Sądzie Pracy. Szansę na kasację oceniam na 50%. Wiem, że w tym sporze, to ja mam rację na 100% ale wiem także, że wyroków sądowych nie feruje Bóg a  zwykli śmiertelnicy.

Pisząc szczerze, to nie wiem jaki wyrok SN byłby dla mnie korzystniejszy. Uznanie kasacji, to powrót do olsztyńskich układów, małe nadzieje na sprawiedliwy wyrok i duże prawdopodobieństwo, że moja sprawa trafi w ręce kolesiów. Odrzucenie kasacji, to kilkuletnie oczekiwanie na wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ale duże nadzieje na sprawiedliwy wyrok i pewność, że sprawa trafi w czyste ręce.

Lato 2016 roku będzie… emocjonujące. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji mam zamiar przeżyć nie “on line” przed tv a na stadionach 😉 Przed telewizorem zasiądę by emocjonować się Igrzyskami Olimpijskimi w Rio. Na IO w 2020 do Tokio polecę jak dożyję i jak ETPC przyzna mi należne odszkodowanie za doznane krzywdy 😉

Do życzeń Do siego roku dołączam już tradycyjnie utwór Mija rok Czerwonych Gitar, kompozycja Seweryna Krajewskiego, słowa Krzysztofa Dzikowskiego. Tekst utworu oddaje z grubsza mój obecny nastrój… pomimo perypetii z życiem mogę stwierdzić, że 2015 rok, to był kolejny dobry rok!

Tyle darów rok nam przyniósł, pszczołom łąki kwiatów pełne,
Ludziom dał łany zbóż, zbożom dał pełen kłos,
Przykrył pola płachtą śniegu, aby zimą odpoczęły.
Myślisz ty, myślę ja, co nam rok miniony dał.

To był rok, dobry rok z żalem dziś żegnam go.
Miejsce da nowym dniom stary rok, dobry rok.

Mija dla nas dniem szczęśliwym, w którym znów jesteśmy razem.
Nieraz nam smutek niósł, nieraz nam radość niósł.
Pierwszej gwiazdy dziś zapytaj, co następny rok przyniesie.
Czekam ja, czekasz ty północ już – zegar zaczął bić.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *