sobota, 25 maja, 2024
Kukiz'15PolitykaŻycie Olsztyna

Słuchajcie samorządów!

Andrzej Maciejewski – poseł Kukiz’15 z Okręgu 35 – zabrał głos w dyskusji na sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przed przyjęciem do realizacji Wojewódzkiego planu gospodarki odpadami.

Najwięcej skarg – właściwie na jeden region – miałem tylko na region olsztyński, centralny. Żaden region nie ma żadnych uwag i skarg od samorządowców, tak jak region 37 gmin. Jest to bardzo ważna uwaga, która mówi, że coś od początku jest  nie tak w regionie centralnym.

Jeżeli 37 gmin ma uwagi, a państwo wpisujecie coś przeciwko im, jako właścicielom, gospodarzom, jaka to demokracja? Jaka to samorządność? Papier przyjmie wszystko. Słuchajcie samorządów bo w Sejmie wysłuchuję wiele historii o braku demokracji, braku konsultacji. Tutaj mamy 400 uwag, których się nie słucha.

Nie ma wątpliwości, że Olsztyn potrzebuje nowej elektrociepłowni. Tak się składa, że z panem Prezydentem rok temu spotkaliśmy się na konferencji o odpadach. Byli goście z Austrii. Na temat spalarni powiedzieli jedno. Odradzamy! Dlaczego? Bo nie ma śmieci!

W chwili obecnej region Warmii i  Mazur się wyludnia. Mniej ludności oznacza mniej śmieci. Pamiętajmy o rygorze recyklingu. Co to oznacza? Rozpoczniemy nie tylko turystykę ludnościową, ale też  turystykę śmieciową. W Austrii śmiecie ściąga się z Włoch. 

Byłem we Francji. Tam była dyskusja także o spalarni. Co powiedzieli mi we Francji parlamentarzyści? Odradzamy! Powiedzieli nam wyraźnie. To jest pułapka, w którą my wpadliśmy. Nie popełniajcie takiego samego błędu.

Proste pytanie. Czy Polak ma być znowu mądry po szkodzie? Jeżeli ci, którzy już na własnej skórze to odczuli i mówią wyraźnie, uważajcie, nie dajcie się w to wciągnąć bo to jest błąd. Recykling jest przyszłością. Wszystko idzie w kierunku obiegu zamkniętego. 

Fakt, że tyle społeczeństwa nie jest obojętne, tyle społeczeństwa z determinacją od lat krzyczy, protestuje, zwraca uwagę i prosi. To jest sygnał. Państwo podejmiecie decyzję.

Andrzej Maciejewski – poseł Kukiz’15 – prosił radnych Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego: słuchajcie samorządów!

Z 28 radnych biorących udział w głosowaniu nad Wojewódzkim planem gospodarki odpadami, tylko 5 wsłuchało się w głos samorządowców i społeczników. 20 radnych z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej prośby samorządowców i swoich wyborców, mają głęboko w 3D!

Tak jak pisałem już wielokrotnie: partyjne republiki kolesiów karnie realizują polecenia swoich ojców chrzestnych, mając za nic interes społeczny! I nie zmienicie tego dopóty, dopóki radny / poseł nie będzie Twoim radnym / posłem, a będzie jedynie żołnierzem – kretynem – wazeliniarzem, na usługach swojego partyjnego przywódcy.

 

 

andrzej-groth
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Większość ma pojęcie jak to działa! Smutne jest to, że tak niewielu chce to zmienić… dla wielu 😆
grzegorz-cwiklinski
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Hmmm… dokładnie tak jest jak piszesz! Ja to znam z autopsji i o tym napisałem 27 lutego 2014 roku, i dlatego teraz jestem bez pracy, i bez jakiegokolwiek wsparcia 👿 Don Kichoci tak mają 😆
maria-olech
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Ja bym raczej stwierdził, że… wszelkie zmiany… stoją w miejscu… nie idą… idzie tylko wymiana kolesiów na stołkach 😆

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *