niedziela, 21 kwietnia, 2024
Jaka jest Twoja prawda?PolitykaŻycie Olsztyna

Brak mi słów! Jadwiga Gut – Wójt Gminy Bartoszyce

Jadwiga Gut – Wójt Gminy Bartoszyce – była załamana po głosowaniu radnych Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego i przyjęciu do realizacji Wojewódzkiego planu gospodarki odpadami, z finansowaniem inwestycji lokalnego truciciela środowiska w Bezledach.

Jadwiga Gut:

Jestem samorządowcem od lat osiemnastu. Po raz pierwszy jestem tak zdegustowana, będąc na sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, że brak mi słów.

Odebrano samorządom ich kompetencje. Odebrano część autonomii. Zadecydowano o samorządach.

Radni Sejmiku Województwa w sposób arbitralny narzucili instalacje niezgodne z konsultacjami społecznymi.

To nie może tak być w państwie demokratycznym. Dlatego też podejmę wszelkie starania żeby tą sytuację zmienić. 

Reprezentuję Gminę Wiejską Bartoszyce, jedną z największych obszarowo gmin w Polsce.

Instalacja do przetwarzania odpadów zielonych i innych bioodpadów, która zlokalizowana jest w odległości 250 metrów od pierwszych zabudów.

Instalacja, która funkcjonuje od półtora roku i nie daje rękojmi, co do prawidłowego prowadzenia działalności dotyczącej przetwarzania odpadów wskazanych w zezwoleniu Starosty bartoszyckiego… firma Polfer.

Jadwiga Gut – Wójt Gminy Bartoszyce – po głosowaniu radnych Sejmiku, była autentycznie załamana i stwierdziła: brak mi słów!

Ku Prawdzie słów nie brakuje.

To, co wysłuchałem na posiedzeniu Komisji Rozwoju Obszarów Wiejskich i na sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, mogę skomentować cytatem z mojego Listu otwartego do Jerzego Dziewulskiego:

Górą zamordyzm, prywata i republika kolesiów!

Od trzech lat, nic się nie zmieniło!

O tempora, o mores!

 

 

ryszard-pacak
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! O wolność i demokrację trzeba walczyć cały czas i wszędzie! Nic nie jest nam dane, tak z pańskiej łaski  😆 Walka o małą Ojczyznę jest… bardzo trudna, gdyż się walczy z republikami kolesiów wrośniętymi w środowisko 👿

 

4 komentarze do “Brak mi słów! Jadwiga Gut – Wójt Gminy Bartoszyce

 • hmm … – jako urzędnik to w granicach prawa i na podstawie prawa – ale jako praktyk jest biznes jest kasa ….

  Odpowiedz
 • Nic dziwnego, że robią pod górkę skoro w Sejmiku nadal większość stanowi PSL i PO. Oni zrobią wszystko żeby mieszać dla PiS-u. PO i PSL nie służą Polsce i Polakom tylko własnym interesom.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Dokładnie… interes republiki kolesiów najważniejszy! Naród dla nich – dla PiS-u także – to tylko ciemnota wyborcza 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *