sobota, 18 maja, 2024
Życie Olsztyna

Trzeci bieg na rzecz dzieci chorych na nowotwory – 28 czerwca 2015 r.

Wszystkich Was zapraszam na III Bieg na rzecz dzieci chorych na nowotwory. BIEG odbędzie się w parku im. Janusza Kusocińskiego w Olsztynie, w dniu 28 czerwca 2015 r. 

Będzie to już trzecia edycja imprezy wymyślonej i organizowanej przez Dariusza Otrębę z Olsztyna. Impreza ma charakter otwarty, ponieważ może wziąć w niej udział każdy chętny człowiek, który zdobędzie się na nieduży wysiłek fizyczny by przebiec określoną ilość metrów (maksymalnie ok. 2000 m). Impreza ma charakter symboliczny, ponieważ jej celem jest zintegrowanie się społeczeństwa wobec bardzo poważnego problemu jakim jest choroba nowotworowa u dzieci. 

Plan imprezy: 
9:30
– zbiórka uczestników biegu na placu przed wej
ściem głównym do Aquasfery przy ul. Piłsudskiego w Olsztynie. Udzielenie instruktażu odnośnie trasy biegu i sposobu przemieszczania się. Informacja o zabezpieczeniu medycznym biegu. 10:00 – start do biegu. 10:30 – zakończenie biegu i powrót na plac u wejścia głównego do Aquasfery. Rozdanie wody do picia. Wręczenie upominków i pucharu okolicznościowego. Wystąpienie dr. Wandy Badowskiej Ordynator Oddziału Hematologii i Onkologii Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Dalsza część imprezy będzie miała charakter kulturalno-zabawowy. Planowane zakończenie imprezy  godz. 12:00.

Patronat honorowy: 9-ciokrotny Mistrz Świata w bojerach Karol Jabłoński

Pierwszy BIEG odbył się 14 lipca 2013  roku, pod honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. Drugi BIEG odbył się 22 czerwca 2014 roku, z honorowym patronatem Joanny Jurek z Piotrkowa Trybunalskiego, która w międzynarodowym zespole młodych naukowców wypracowała metodę na dostarczanie leku bezpośrednio do zaatakowanej nowotworem trzustki. Co roku uczestników biegu witał i “startował” Krzysztof Hołowczyc. 

W imieniu głównego organizatora BIEGU zapraszam wszystkich chętnych do organizowania takiej imprezy w innych miastach Polski, a także wśród skupisk naszej Polonii. Wystarczy skrzyknąć rodzinę i znajomych by 28 czerwca o godz. 10:00 rozpocząć swój BIEG na rzecz dzieci chorych na nowotwory. Chętnie zamieszczę na blogu Wasze relacje z takich BIEGÓW. Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *