niedziela, 14 kwietnia, 2024
Jaka jest Twoja prawda?

Nikt mi nie zadał pytania: czym się zajmuję! Andrzej Maciejewski

12 listopada 2015 roku odbyła się ceremonia ślubowania posłów VIII kadencji Sejmu RP. Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej. To ślubował także Andrzej Maciejewski – Kukiz’15, poseł z naszego, 35 okręgu wyborczego.

7 listopada 2016 roku zadałem Andrzejowi Maciejewskiemu pytanie: jaka jest Twoja prawda o roku pracy w Sejmie?

Andrzej Maciejewski: Zawsze powtarzałem, że nie ma szkoły dla posłów. To trzeba wypracować. Myślę, że mam za sobą pierwsze i sukcesy, i porażki. Mam pierwsze doświadczenia i owoce mojej pracy. Jak na debiutanta pierwszy rok minął bardzo szybko. Był bardzo owocny.

Jestem posłem, który tak naprawdę odwiedził wszystkie gminy i miasta mojego okręgu. Jest to coś, co jest dla mnie bardzo ważne. Być blisko moich wyborców. Jestem posłem aktywnym i transparentnym. Prowadzę tą działalność bardzo otwartą. Sygnalizuję moim wszystkim wyborcom, tym zainteresowanym, czym się zajmuję.

Po roku mogę powiedzieć jedną ciekawą rzecz. Nikt mi nie zadał pytania: panie pośle czym się pan zajmuje? Nie mam takiego pytania, bo informuję na bieżąco – z tygodnia na tydzień – co robi poseł Maciejewski, za co bierze pieniądze..

KP: co uważasz za swój największy sukces przez ten rok?

AM: …ostatnia ustawa… 729… 20 października którą miałem okazję prezentować na forum Sejmu… to jest moje dziecko… wystąpienie sejmowe które trwało prawie 36 minut… 36 minut na mównicy sejmowej to jest wieczność… marzeniem każdego posła być posłem wnioskodawcą ważnej ciekawej ustawy… sądzę że ta ustawa która dotyczy 500 tysięcy rodzin… to jest ważna ustawa…

KP: a porażkę mógłbyś wymienić?

AM: było parę porażek ale myślę że nie warto o nich mówić… to są bolesne lekcje które też trzeba było przyjąć…

KP: Klub Kukiz’15 liczy 36 członków czy przewidujesz, że w takim składzie dotrwacie do następnych wyborów?

AM: odpowiem jak Paweł… nieważna jest ilość… ważna jest jakość… jesteśmy na etapie budowania struktur… te struktury muszą być stabilne… pewne… nie idziemy w ilość a w jakość…

Podsumowując rok pracy w Sejmie, Andrzej Maciejewski – Kukiz’15 – z radością stwierdza, że: nikt mi nie zadał pytania: czym się zajmuję?! Wyborcy wiedzą! Całość wypowiedzi na załączonym filmie.

 

 

źródło: you tube
źródło: you tube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *