sobota, 13 lipca, 2024
Polityka

Nie chcemy powrotu do słusznie minionego systemu! Marta Kamińska

Marta Kamińska była organizatorką zgromadzenia publicznego, które miało miejsce 20 kwietnia 2017 roku, przed budynkiem Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Idąc na rozprawę do olsztyńskiego Sądu Rejonowego, której “bohaterem” miał być Bogusław Owoc, nie spodziewałem się, że już przed wejściem do budynku sądu “zaatakowany” zostanę informacjami na temat ludzi, którzy decydują o losie nie tylko dyżurnego podsądnego olsztyńskiego wymiaru sprawiedliwości 😉 Przed przybytkiem Temidy usłyszałem między innymi to:

Media, Kościół, Prokurator i za chwilę Sąd, sterowane będą przez jeden ośrodek, jedynej władzy. Jest normalnie? Może jest normalnie! Ale jest niebezpiecznie blisko do autorytaryzmu. Wkrótce się o tym przekonamy, jeżeli my, obywatele nie obronimy samych siebie, nie obronimy własnego państwa. W naszych najpiękniejszych wspomnieniach zostanie Konstytucja i demokratyczna, wolna Polska. 

Pamiętajmy. Sędziowie nie mogą strajkować. Jeżeli ktoś może dzisiaj zaakcentować ich protest, to właśnie my. Zwykli ludzie, bo to dla nas jest ten kraj. Za chwilę zaczniemy się własnego państwa bać. I to jest główna rola suwerena. Bać się władzy. Płacić podatki. Nic więcej niczego władza od nas nie żąda. WOLNE SĄDY!

Co się dzieje w tej chwili na Wschodzie? W Rosji opozycja siedzi w więzieniu. Białoruś – opozycja siedzi w więzieniu. Erdogan – tysiące ludzi zamknął w więzieniu. Erdogan i Putin serdecznie pozdrawiają Kaczyńskiego i Ziobrę. Witaj Polsko! Wracaj na Wschód! Bo Zachód jest coraz dalej. DOŚĆ ŁAMANIA PRAWA! 

Wolna Polska to pluralizm. To otwartość, tolerancja i dialog. To wybory demokratyczne, mądre, rozważne. Wolna Polska to Polacy i ludzie, którym można zaufać. Wolna Polska to Polska obywatelska, demokratyczna, konstytucyjna. Nie pisowska. Dość władzy PiS. Dość łamania prawa. Jeżeli wszyscy łamią prawo, to jak mają orzekać sędziowie? WOLNE SĄDY, WOLNY OBYWATEL!

Marta Kamińska odpowiedziała na moje pytanie: Marto, jaka jest Twoja prawda o dzisiejszym wydarzeniu? Cała wypowiedź na załączonym filmie. Dla mnie clou jej wypowiedzi to stwierdzenie, że: nie chcemy powrotu do słusznie minionego sytemu!  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *