piątek, 1 marca, 2024
PolitykaŻycie Olsztyna

Wkurzony Jacek Poniedziałek na KOD-owisku w Olsztynie!

Na wstępie swojego wystąpienia Jacek Poniedziałek – socjolog z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – zaznaczył, że na manifestacji KOD-u: nie reprezentuje Uniwersytetu a tylko i wyłącznie jednego obywatela Rzeczpospolitej.

Jako specjalista w dziedzinie socjologii narodu i socjologii historycznej, Jacek Poniedziałek doskonale wiedział, czego przybyli na olsztyńskie Stare Miasto manifestanci, oczekują po jego przemowie.

Uprzedzając domysły postronnych obserwatorów wyjaśnił, że jego:

Nikt nie musi od koryta odrywać, nie jest na niczyim pasku i żadnych interesów nie reprezentuje!

Jacek Poniedziałek po prostu się wkurzył! Wstał rano – a to był zimny poranek, niczym ten niedzielny z 13 grudnia 1981 roku  – i zobaczył, że ktoś mu rąbnął jego Rzeczpospolitą!

Na szczęście nie czekał do Teleranka czy Ziarna, by wysłuchać wiadomości ze świata, a od razu skojarzył złodzieja. To jeden z tych co rąbnęli księżyc!

To Jarosław Kaczyński, sam – bez pomocy brata – rąbnął Jackowi Poniedziałkowi całą Rzeczpospolitą!

Gdy to skonstatował, postanowił udać się na manifestację Komitetu Obrony Demokracji, by swoim odkryciem podzielić się z kilkoma setkami mieszkańców Olsztyna.

Tylko i wyłącznie – z tego powodu wszedł na staromiejską scenę, wyraził zaniepokojenie nad samopoczuciem „najprawdziwszych Polaków” i rąbnął gadkę, w której było o:

… towarzyszu Piotrowiczu, Berezie Kartuskiej, Władimirze Władimirowiczu Putinie, zamordyzmie i bolszewiu, ukraińskich uchodźcach, obłudzie w TV, prezydencie pracującym po nocach, ministrze kultury, który nie ogląda sztuk teatralnych, władzy paranoików…

I to było na tyle, co udało mi się utrwalić aparatem telefonicznym. Zimno spowodowało, że bateria padła i musiałem przerzucić się na aparat fotograficzny, ale zanim to zrobiłem, Jacka Poniedziałka już na scenie nie było.

Całemu przemówieniu towarzyszyło przekrzykiwanie się narodowców z manifestantami. Kto chce, może się wsłuchać i ocenić, kto wygrał, czy kto miał rację.

Dla mnie to było fajne uczucie, że mogę tego słuchać i nie widzieć jak jednych lub drugich, napierniczają policyjni pałkarze. I to jest demokracja. To jest moja Rzeczpospolita, której – jak na razie – nikt mi nie ukradł!

A za PeOwskiej demokracji, za wolne słowo zostałem wywalony z pracy. Głęboko w 3D mam tamtą demokrację. Czy PiS-owska demokracja będzie lepsza? Śmiem wątpić, ale jest nadzieja. Wolę zrobić krok w nieznane niż tkwić w szambie!

Jacek Poniedziałek kategorycznie stwierdził, że to Jarosław Kaczyński rąbnął mu jego Rzeczpospolitą! Szkoda mi… Kaczyńskiego. Porwał się na te ochłapy, które zostały po ośmioletnim rabunku Rzeczpospolitej przez platformiarzy!? Panie Prezesie… nie wstyd panu?!   

 

 

2 komentarze do “Wkurzony Jacek Poniedziałek na KOD-owisku w Olsztynie!

  • ,,Gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy………”, dr. Jacek po swoim wystąpieniu należy do tych drugich Socjologia regionu to jego prawdziwe powołanie Oceńmy ich po czynach PO miało swoje 100 dni Dajmy szansę pozdrawiam

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Też tak uważam… oceńmy ich po owocach… jak na razie, to tylko obsadzają 😉

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *