sobota, 25 maja, 2024
InformacjeŻycie Olsztyna

Park Nagórki-Jaroty – Zbiórka podpisów i spacer z radnymi

Utworzenie parku pomiędzy Nagórkami i Jarotami to jedna z propozycji do tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Wnioskodawcy oprócz intensywnej promocji projektu traktują jednak inicjatywę szerzej – jako przyczynek do dalszej dyskusji na temat zagospodarowania zaniedbanych od lat terenów zielonych.

Najbliższa ku temu okazja będzie miała miejsce we wtorek dnia 28 września w godzinach 13-16 podczas prowadzonej zbiórki podpisów, zakończonej spacerem z udziałem radnych Pawła Klonowskiego i Łukasza Łukaszewskiego po terenach przyszłej inwestycji.

Projekt miejski nr 74 pod nazwą „Park Nagórki-Jaroty” zakłada budowę ciągów pieszego i rowerowego wraz z energooszczędnym „wędrującym” oświetleniem, wyposażenie ich w elementy małej architektury w postaci ławeczek i koszy na śmieci, a także społeczne dokonanie nasadzeń co najmniej 150 nowych drzew na terenie alejki i budowanego zbiornika retencyjnego.

– Marzy nam się by leżące od lat odłogiem nieużytki zielone zmieniły się w nowy miejski park, którego w południowej części Olsztyna bardzo brakuje, a o jego kształcie zdecydowali sami mieszkańcy. Okazują ku temu ma być między innymi organizowany spacer, na który serdecznie wszystkich zapraszamy

– podkreśla radny i zarazem wnioskodawca projektu Paweł Klonowski.

– Pierwszym ku temu krokiem jest budowa przez miasto zbiornika retencyjnego wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Drugim mamy nadzieję nasz jako okolicznych mieszkańców wniosek do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Trzecim przygotowany przez miasto kompleksowy projekt zagospodarowania, który stał się ostatnio również z naszej inicjatywy oficjalnym wnioskiem Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miasta do budżetu Olsztyna na 2022 roku

– wtóruje radny Łukasz Łukaszewski, przewodniczący komisji i wnioskodawca projektu.

Głosowanie na projekty OBO2021/22 odbywa się na kartach do głosowania oraz na stronie www.glosujobo.olsztyn.eu

 

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich WIZJA LOKALNA

 

Park Nagórki-Jaroty - komentarze
źródło: Ryjbook

 

Ku Prawdzie: Pan Grzymowicz zrobi to co chce… ZULU GULA 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *