sobota, 25 maja, 2024
RekreacjaSportZdrowieŻycie Olsztyna

Startuje pilotaż Olsztyńskiego Roweru Miejskiego!

Po latach oczekiwań publiczne wypożyczalnie rowerów miejskich zagoszczą w końcu na ulicach Olsztyna. Co prawda jeszcze nie kształcie, którego byśmy sobie wszyscy życzyli, bo w zaledwie 10-stacjowym pilotażu z lekko ponad 100 rowerami. Społecznicy wierzą jednak, że będą to miłe lepszego początki!

Walka Stowarzyszenia Wizja Lokalna i mieszkańców o tę inicjatywę trwała długo, bo od 2012 roku. Zbyt długo!

Społecznicy przez lata odbijali się z pomysłem od drzwi ratusza, a jej sens był poddawany przez urzędników w wątpliwość. W magicznym roku 2018 nastąpił jednak przełom!

Uruchamiany w Olsztynie system będzie póki co jedynie próbką tego co inne miasta w dużo szerszym zakresie oferują mieszkańcom od lat!

Aktywiści apelują więc, byśmy byli wobec niego wyrozumiali mając świadomość, że to rozwiązanie testowe. Dzielmy się spostrzeżeniami, lecz krytykujmy konstruktywnie.

Pamiętać należy też, że to czy przedsięwzięcie będzie kontynuowane zależy od nas! Przemówmy więc liczbami wypożyczeń i przejechanych kilometrów, które nie dadzą decydentom możliwości odwrotu od raz obranej drogi mówi Paweł Klonowski, przewodniczący Wizji Lokalnej.

Pilotaż systemu Olsztyńskiego Roweru Miejskiego potrwa od 28.07 do 02.12.2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *