środa, 6 grudnia, 2023
Policja

Renault master ma wzięcie! Złodziej oferuje je dla policjantów!

Policjanci odzyskali skradziony samochód. Było nim dostawcze renault master. Złodziej, który ukradł auto z jednego z elbląskich osiedli postanowił je sprzedać w dziale ogłoszeń ogólnopolskiego portalu. Na ogłoszenie odpowiedzieli policjanci.

Panowie od razu zaznaczę, że samochód jest sprowadzony, i że nie ma do niego dokumentów – powiedział „uczciwie” sprzedawca do dwójki mężczyzn, którzy przyjechali obejrzeć auto wystawione w ogłoszeniu.

My je weźmiemy mimo to, to jest dokładnie to auto, którego szukaliśmy – również uczciwie odpowiedzieli dwaj mężczyźni. Po krótkim przedstawieniu się, i wymianie uprzejmości 28-letni „sprzedawca” używanych samochodów siedział na leśnej drodze z założonymi na ręce kajdankami. Taki sam los spotkał będącą z nim 29-latkę, która wiedziała o tym, że samochód jest kradziony.

Funkcjonariusze kryminalni skorzystali z ogłoszenia i umówili  się na obejrzenie auta. Samochód miał zostać zaprezentowany w kompleksie leśnym. Jak ustalono dostawczy renault master został wcześniej skradziony z parkingu na elbląskim osiedlu Zawada. Sprawca, aby szybko się go pozbyć, oraz uzyskać pieniądze postanowił wystawić go w ogłoszeniu. Teraz odzyskane auto wróci do prawowitego właściciela.

28-letni Łukasz Ś. oraz 29-letnia kobieta usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem. To nie pierwsze ich notowanie kryminalne. Może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tekst: Zespół Prasowy KWP w Olsztynie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *