Służba Cywilna Narodu – Leszek Żebrowski

6 października 2017 r. Leszek Żebrowski podczas wykładu dla mieszkańców Olsztyna zatytułowanego: Fakty i mity o Narodowych Siłach Zbrojnych, przedstawił także cywilny pion tej wojskowej organizacji – Służba Cywilna Narodu.

Narodowe Siły Zbrojne jest to pojęcie bardzo pojemne. W sensie ścisłym, dosłownym, jest to pion zbrojny formacji polityczno-moralnej, polityczno-wojskowej, który ma dużo szersze znaczenie. Narodowe Siły Zbrojne to pion wojskowy.

Obok Narodowych Sił Zbrojnych działa pion cywilny, odpowiednik Delegatury Rządu na Kraj – Służba Cywilna Narodu. Bardzo rozbudowana. Bardzo liczne wydawnictwa. Mieli swój periodyk. Wydawali książki i broszury o tym: jak Polska ma wyglądać po wojnie. Projekt reformy rolnej. Zagospodarowania obiektów przemysłowych, które są niemieckie. Przede wszystkim plany zagospodarowania Ziem Zachodnich i Prus Wschodnich.

Wywiad Narodowych Sił Zbrojnych analizuje informacje o niemieckich zakładach produkcyjnych, zakładach doświadczalnych, bardzo daleko na zachód.  Te dane są przetwarzane, w ten sposób: co z tym można zrobić po wojnie? Jaki z tego może mieć pożytek polska gospodarka? Nikt takich rzeczy nie miał…

Służba Cywilna Narodu – część trzecia wykładu Leszka Żebrowskiego do obejrzenia i wysłuchania na poniższym filmie. Jest tam też o antysemityzmie NSZ 😉

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *