sobota, 2 marca, 2024
Informacje

SMUTNY DZIEŃ DLA POLSKICH FINANSÓW PUBLICZNYCH

PiS zostawił polski Sejm z bardzo złym projektem ustawy budżetowej. Koalicja PO-PSL-PL2050-Lewica dokonała niemożliwego i zmodyfikowała ten projekt na jeszcze gorszy. Wydają pieniądze, których nie ma! Tragiczny budżet na 2024 rok.

Z mównicy Sejmowej poseł Konfederacji mec. Michał Wawer zwrócił uwagę, że Platforma wpadła w pułapkę Mateusza Morawieckiego.

Były premier po złości zaprojektował budżet bardzo niekorzystny dla polskich finansów publicznych, z ogromnym deficytem.

Tymczasem rząd Donalda Tuska dodał do tego budżetu dodatkowe zobowiązania, planując tym samym budżet z deficytem w wysokości 184 mld zł.

Przed nami droga Grecji – ogromne zadłużenie przeznaczone na realizację obietnic wyborczych.

Już za kilka lat Polska może mieć problem nie tylko z zaciąganiem kolejnych pożyczek, ale również ze spłatą bieżących zobowiązań finansowych.

Prognozuje się, że obsługa długu publicznego wyniesie nas w 2024 roku 77,6 mld zł. Oznacza to, że 11% wszystkich dochodów budżetowych musimy wydać na pokrycie bieżących zobowiązań.

Z biegiem lat sytuacja będzie się pogarszać, czego dowodem jest wysoce nieodpowiedzialny budżet autorstwa gabinetu Donalda Tuska.

Widząc pierwszy miesiąc rządów koalicji KO-PSL-PL2050-Lewica, możemy stwierdzić, że Polacy wcale nie odczują pozytywnych różnic w codziennym życiu.

Walka o władzę nad sądownictwem, partyjne przepychanki, łamanie zapisów konstytucji, rozdawnictwo oraz wydatkowanie pieniędzy, których nie mamy.

Jest tak samo, jeśli nie gorzej niż za rządów PiS, a minęło zaledwie 5 tygodni od powołania nowego rządu.

Warto wskazać, że godzina pracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie nas kosztować 237 tys. zł.

W ujęciu rocznym będą to ponad 2 mld zł.

I trudno się dziwić tej skali kosztów, skoro Donald Tusk zdążył już wprowadzić do rządu 102 osoby na stanowiska ministrów i wiceministrów.

Rząd centrolewicy prześcignął w tej sprawie dotychczasowy gabinet Mateusza Morawieckiego.

Konfederacja głosowała przeciwko ustawie budżetowej w obecnym brzmieniu, gdyż stoimy na stanowisku, że niegodziwym jest, aby uchwalać budżet zawierający tak wysoki deficyt.

To niegospodarne, nieodpowiedzialne i szkodliwe dla polskiej gospodarki oraz finansów publicznych.

Sztab Konfederacji

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *