niedziela, 21 kwietnia, 2024
Jaka jest Twoja prawda?Pitawal

Uzasadnienie wyroku pokazuje to, czego oczekiwałam! Iwona Arent

Tuż po ogłoszeniu wyroku w sprawie ochrony dóbr osobistych, Iwona Arent podzieliła się z Ku Prawdzie, gorącą refleksją na temat wysłuchanego wyroku, i jego obszernego ustnego uzasadnienia.

Ku Prawdzie: Iwono, jaka jest Twoja prawda?

Taka jest prawda, że pan Adam Socha naruszył moje dobra osobiste, w części uzasadnionej przez Sąd.

Nawet w tej części, w której nie musi publikować przeprosin, w uzasadnieniu sędziego, było wyraźnie to, czego ja oczekiwałam.

Chciałam udowodnić, że moja działalność polityczna i posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, nie opierała się tylko na  wizerunku, ale także na mojej działalności merytorycznej. I o tym powiedział sędzia, i na tym mi zależało.

Więc uzasadnienie, które przedstawił sędzia – na szczęście jest nagrane – pokazuje to, czego oczekiwałam.

Oczekuję przeprosin od pana Adama Sochy. Mam nadzieję, że jak najszybciej zamieści te przeprosiny. 

Czy będzie pani się odwoływać od wyroku? – pytanie korespondenta Super Expressu.

Tak, będę się odwoływać, bo tak naprawdę uzasadnienie wyroku, było takie jakie oczekiwałam.

Rzeczywiście pan sędzia z jednej strony  powiedział w uzasadnieniu… to, czego ja oczekiwałam, żeby to dotarło do pana redaktora Adama Sochy. Nie wiem czy dotarło. Zobaczymy po następnych publikacjach.

W pewnym zakresie się jednak nie zgodzę z tym, że to krytyka jest uzasadniona, bo jestem osobą publiczną. Nie można zarzucać mi rzeczy, które de facto powodują, że ja mogę być zamieszana w jakieś nieprawne działania.

To nie jest krytyka. To jest oskarżanie o pewne działania niecne. Dla osoby publicznej, mówienie o tym, że działa na zlecenie czyjeś, w czyimś interesie, niezgodnie z prawem, to jest niedopuszczalne. W tym zakresie się odwołamy. 

Dalej było o stronniczości tekstów Adama Sochy, o przyjaznym nastawieniu pani poseł do dziennikarzy i jej otwartości na merytoryczną krytykę. Iwona Arent stwierdziła też, że:

ocieplamy swój wizerunek pokazując się prywatnie i nie jesteśmy maszynami politycznymi!

Całość wypowiedzi na pliku dźwiękowym pod wpisem.

Uzasadnienie wyroku pokazuje to, czego oczekiwałam. Czy po takiej wypowiedzi mogę stwierdzić, że Iwona Arent jest w pełni usatysfakcjonowana wyrokiem i jego uzasadnieniem? Niestety nie. Pani poseł zapowiedziała złożenie apelacji, czyli do pełnej satysfakcji jeszcze daleko. Osobiście radzę pani poseł wyluzowanie. Jako doświadczony już bloger – w temacie pomawiania i ochrony dóbr osobistych – prorokuję pani więcej strat niż zysku, w kontynuacji tej walki. Dziękuję za wypowiedź Ku Prawdzie 😉

 

 

 

4 komentarze do “Uzasadnienie wyroku pokazuje to, czego oczekiwałam! Iwona Arent

  • Burak, czy to w spodniach czy w spódnicy zawsze pozostanie burakiem i będzie się cieszył, że jest czerwony choć pieni się, iż cukrowy 😉

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Nam się wydaje, że ludzie nas widzą i piszą, tak jak my chcemy. Natomiast widoczną prawdę weryfikuje zdrowy rozsądek obserwatora i to on obnaża naszą rzeczywistą postawę. Na zasadzie bajki: Szaty króla 😉

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *