niedziela, 14 kwietnia, 2024
Zabawy StasiaŻycie Olsztyna

Wielki test o filmie polskim! Pouczająca zabawa.

Wielki test o filmie polskim – właśnie zakończyłem udział w tej ogólnonarodowej zabawie.

Rywalizowali ludzie w studiach: warszawskim i gdańskim, oraz telewidzowie podzieleni na województwa. Jak się okazało, byłem jednym z 290.000 telewidzów, który brał udział on-line w tym teście. Myślę, że godnie reprezentowałem nasz region bo uzyskałem indywidualnie lepszy % dobrych odpowiedzi niż średnia dla całego województwa.

Podsumowując swój wynik, napiszę tak: miałem nadzieję, że będę bliżej 100% trafnych odpowiedzi, co dawało szansę na wygranie 20.000 zł.

Było 24 pytań. Ja prawidłowo odpowiedziałem na 20. Niestety, pierwszy błąd, który praktycznie eliminował już mnie z walki o kasę, pojawił się przy 11 pytaniu: W komedii Hydrozagadka Andrzeja Kondratiuka nieustraszony superbohater As ratuje Warszawę przed? Ja odpowiedziałem, że przed powodzią, a w rzeczywistości ratował przed niedoborem wody. Następnie udzieliłem dobrych odpowiedzi na 8 pytań i przyszła ostatnia runda, w której popełniłem 3 błędy.

Źle odpowiedziałem na następujące pytania: Który ze znanych muzyków wcielił się w jedną z głównych ról w filmie Piotra Trzaskalskiego pt. ‘Mój rower’? Odpowiedziałem, że Maciej Maleńczuk a w rzeczywistości był to Michał Urbaniak. Jestem usprawiedliwiony, bo tego filmu nie oglądałem.

Który polski operator otrzymał Oscary za zdjęcia do filmów Stevena SpielbergaSzeregowiec Ryan’ i ‘Lista Schindlera’? Janusz Kamiński – brak usprawiedliwienia na moją złą odpowiedź.

Pogrążyłem się przy pytaniu ‘Pętla’, ‘Pożegnania’, ‘Jak być kochaną’ to filmy jednego z najwybitniejszych przedstawicieli Polskiej Szkoły Filmowej. Ich reżyserem jest: Wojciech Jerzy Has. Chyba tylko świadomość, że i tak jest po ptakach sprawiła, że kliknąłem na złą odpowiedź. W normalnych okolicznościach, to obudzony w środku nocy odpowiedziałbym prawidłowo.

No cóż – zabawa i emocje były! Najwięcej satysfakcji dała mi dobra odpowiedź na pytanie: Ile dni trwały zdjęcia do filmu Miasto 44! Na stronie interia.pl podano, że było to pytanie, które sprawiło odpowiadającym największy kłopot, bo prawidłowych odpowiedzi było tylko 45,7 %. Ja bez chwili wahania odpowiedziałem, że 63 – bo to wiedziałem.

Zapowiedziano następny test na 3 listopada. To będzie test z wiedzy o naszych 25 latach wolności. Zachęcam do gremialnego udziału – może być rywalizacja rodzinna. Polecam.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *