wtorek, 23 kwietnia, 2024
KulturaMuzykaPolityka

Po co ludziom demokracja? Maciej Maleńczuk

Fajnie, że mamy w naszym kraju wolność słowa, że człowiek jest człowiekiem, a umową – umowa. Fajnie mieć rządzących wiernych Konstytucji, a nie klaunów w cyrku politycznej prostytucji. Fajnie, że ludzie są tu zjednoczeni, a nie wiecznie podzieleni i na zawsze skłóceni. Fajnie, że prezydent miewa własne zdanie, że nie jest niczym kelner na każde zawołanie.

Bliski zawału prezes Trybunału. Święta nasza racja. Po co ludziom demokracja? Sowiecka – świecka Komisja Wenecka. Niech Unia poznaje nadwiślańskie obyczaje.

Fajnie, że wraca Wielka Gra i Teleranek, że się znów będziemy kablowali się zza firanek. Fajnie, że na ulice wyruszą patrole, że się będą mnożyć kapusie i trolle. Fajnie, że w tunelu widać już światełko, może to pociąg, może leśne ruchadełko. Fajni są kibice, fajne są ich obietnice. Gwizdów nie będzie, za to będą szubienice!

Fajni są ci, co kelnerami pomiatali, co tak ostro grali, a kelnerzy to nagrali. Fajnie, że to nagranie tak do serca wzięli, o kraju zapomnieli, umknęli do Brukseli. Fajnie, że ludzie znowu wyszli na ulice, nasze te ulice, ale czyje kamienice? Fajnie, tylko czego tak bronimy wzajem,  domu czy raczej powierzchni pod wynajem?

Fajnie, by było, gdyby Szydło wyszło z worka,  ze sprutego worka zrobić szalik dla Kaczorka. Fajnie, że w resorcie służy Jaki-taki, kiedy gada taki, przewracają mi się flaki. Fajnie, że Piotr i Paweł już się pogniewali.  Chcieli zwalczyć system, a system się wali! Fajnie, że ze stadniny usunięto Draba, nie będzie tu hodowli żadnego Araba.

Fajnie, że szykują nam tę ekshumację, wreszcie łopatą wyłożymy swoje racje. Fajnie mieć grupę martwych bohaterów – kupczyć pamięcią dla doraźnych celów. Fajnie, że nowe rządy wzięły się za sądy, ta grupa kolesi już nikogo nie powiesi. Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.  Ślepa jest Temida więc się kiedyś jeszcze przyda.

Maciej Maleńczuk

Po co ludziom demokracja? Fajnie – utwór zaangażowany Macieja Maleńczuka opublikowany 28 września 2016 r. Wskutek najnowszych wydarzeń sejmowo-prezydenckich, nic nie stracił na aktualności, a wręcz zyskał. Brawo Maleńczuk! 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *