sobota, 25 maja, 2024
Życie Olsztyna

Adam Socha przedstawia historię spalarni śmieci w Olsztynie

14 września 2016 r. Telewizja TRWAM realizowała program Po stronie prawdy w Olsztynie. Tematem przewodnim tego interwencyjnego programu – nadawanego “na żywo” – tym razem było partnerstwo publiczno-prywatne.

W tej formule – PPP – władze Olsztyna chcą wybudować spalarnię śmieci. Adam Socha – dziennikarz portalu debata.pl – wystąpił w programie jako pierwszy.  Gabriela Szreder zadała mu pytanie: jak zrodził się pomysł spalarni śmieci w Olsztynie?

Adam Socha przedstawia historię pomysłu wybudowania w naszym mieście spalarni śmieci. Rozpoczął od roku 2004 i opowiedział o poczynaniach władz miasta, w tym temacie i swojej roli w nagłaśnianiu negatywnych skutków jakie przyniesie mieszkańcom Olsztyna i całemu  regionowi realizacja tej inwestycji. Przedstawił także historię powiązania budowy spalarni śmieci z ogrzewaniem Olsztyna, i oddaniem w prywatne ręce olsztyńskiego MPEC-u.

Gabriela Szreder zapytała się także Adama Sochy, o stosunek do tej sprawy innych mediów lokalnych. I tu, dla przykładu “zaangażowania” się innych mediów w tą tematykę, Adam Socha opowiedział o wycieczce do Wiednia, zorganizowanej dla dziennikarzy przez władze miasta. Interesujące…

Adam Socha przedstawia historię pomysłu wybudowania w Olsztynie spalarni śmieci w sposób klarowny i zwięzły. O dalszych dążeniach władz Olsztyna do realizacji tej inwestycji i przy okazji oddania MPEC-u w prywatne ręce, opowiadali inni goście programu “Po stronie prawdy”. Zapraszam. CDN

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *