środa, 24 kwietnia, 2024
KulturaMuzyka

Bisquit “Kino” – Bardzo klimatyczny kawałek dla każdego!

Dzisiaj odkryłem bardzo klimatyczny kawałek muzyczny zespołu Bisquit, który tak mnie wciągnął, że natychmiast musiałem się nim podzielić z Wami. Słuchajcie i… bujajcie się!

Dla tych, co z muzyką są na bieżąco, moje odkrycie będzie sucharem.

Zespół Bisquit, który nagrał ten cudny kawałek istnieje od 2001 roku, ale pierwszą płytę Inny smak nagrał w 2006 roku.

W 2014 roku Bisquit nagrał trzecią płytę zatytułowaną Lilly i to z niej pochodzi utwór, który skłonił mnie do przyjrzenia się bliżej tej grupie.

Także z tej płyty pochodzi cover zespołu 2 plus 1 Wielki mały człowiek, z którym Bisquit pojawił się na radiowych listach przebojów.

Cover jest bardzo dobry. Nowa, jazzowa aranżacja i interpretacja jest na tyle odkrywcza, że można przy tym utworze wpaść w trans. Polecam!

Jednak pierwszym utworem, który zachęcił mnie do posłuchania innych kompozycji tego zespołu, był utwór Kino.

Oprócz muzyki i tekstu przemówił także do mnie obraz… bardzo refleksyjny.

Bujanie się na parkiecie przy tym kawałku z pewnością nie zmęczy nikogo!
Zaprosiłeś mnie do kina bardzo dawno już i naprawdę chciałam tam z Tobą pójść. Znowu zrzucisz na brak czasu lub na pracy wir więc nie dziw się, że dziś do kina pójdę z nim. Jeśli możesz to nie pytaj, dlaczego właśnie z nim nie zapraszaj mnie już więcej, nie chcę żadnych kin. 
Filmu na który bardzo chciałeś ze mną pójść już nie grają i nie będą grali nigdy już. Miałeś zabrać na kolację przy blasku świec już kupiłam nową kieckę i buty też. Odechciało mi się czekać na bukiety róż żadnych gwiazdek nie chcę z nieba bo kłamiesz znów.
Dobrych chęci masz na plecach wypchany wór piekło nimi wyłożone mamy tu. Nie mam wcale żalu, o nic, nie myśl tak ja po prostu uwierzyłam, że się zmienisz sam. Przestań wreszcie się obrażać, przestań puszyć się jak paw byłeś źródłem inspiracji ostatnich lat.

Bisquit – Kino

Bisquit – Wielki mały człowiek

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *