piątek, 17 maja, 2024
InformacjePolitykaRozmowy o Ojczyźnie

Chris Hedges – Laureat Nagrody Pulitzera i Amnesty International atakuje Polskę!

24.07.2016 roku na łamach portalu internetowego truthdig.com pojawił się artykuł Nowi europejscy faszyści (zamieszczony następnie przez Washingtonsblog.com).

Reduta Dobrego Imienia w ramach swych statutowych działań, które obejmują propagowanie wiedzy o polskiej współczesności, nie może przejść obojętnie wobec tekstu autorstwa Chrisa Hedgesa.

Musimy jednak zaznaczyć, że Polsce nadmierne znaczenie przywiązano do tej publikacji myląc opiniotwórczy Washington Post z niszowym portalem Washingtonsblog.com.

Autor w swej publikacji komentując obecne wydarzenia w Polsce, stawia tezy, które sugerują odpowiedzialność Polski za Holokaust, przedstawia obecne pokolenie patriotycznej młodzieży jako nacjonalistów, wzywa do rozliczeń za rzekome winy Polaków, a obecność krzyża w przestrzeni publicznej uważa za znak dominacji kulturowej wyznaczającej, kto jest gospodarzem w Polsce, a kto tylko gościem czy wręcz wrogiem.

W tekście aż roi się od przekłamań i przeinaczeń.

Wg autora tego tekstu, Muzeum Powstania Warszawskiego zostało założone w reakcji na książkę Tomasza Grossa „Sąsiedzi”.

Opisując wizytę w muzeum stwierdza, że brakuje w nim miejsca, gdzie Polacy rozliczają się ze swoją „haniebną przeszłością”.

W publikacji autor powołuje się na opinie dziennikarzy z kierownictwa Gazety Wyborczej – Piotra Stasińskiego i Jarosława Kurskiego.

Czytelnik otrzymuje jednostronny, a w wielu miejscach kłamliwy obraz zarówno historii najnowszej, jak i obecnej sytuacji w Polsce. Takiego ujęcia tematu nie można rozpatrywać w oderwaniu od osoby autora artykułu.

Chris Hedges jest korespondentem Russian Today, działaczem lewicowym, który wsławił się między innymi krytyką państwa Izrael porównując je do ISIS.

Reduta Dobrego Imienia podejmie stosowne działania w celu uzyskania sprostowania informacji zawartych w artykule.

Redakcja newslettera Reduty Dobrego Imienia

Ku Prawdzie:

Kolejny po Swiatłanie Aleksijewicz laureat nagrody światowego znaczenia, nagrodzony za działalność na rzecz praw człowieka, okazuje się bardzo niedoinformowany lub co gorsze, co jest z pewnością bliższe prawdy, jest… zmanipulowany!

Tak czy siak… wstyd panie Hedges!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *