Rakotwórczy glifosat jest… wszędzie!

Już kilka razy pisałem, o braku reakcji instytucji rządowych na trucie środowiska Roundoupem. Ani Minister Zdrowia, ani Minister Środowiska, ani Minister Sprawiedliwości, nie widzą nic zdrożnego w masowym truciu społeczeństwa. Ciepłe posadki są najważniejsze. Kto tam będzie się mieszał do interesów wielkich koncernów, takich jak Monsanto?

A to, że te kohorty kobiet w Sejmie, radach samorządowych, czy medycynie, nic nie robią, i jak świnki doświadczalne dają się zatruwać, to już inna para kaloszy. Podobnie jak zbiorowe milczenie wszelkiej maści Towarzystw Ginekologicznych, Onkologicznych, czy Pediatrycznych, nie wspominając o Izbach Lekarskich. Powinniśmy się więc zastanowić, jaka jest ich rola w zasiadywaniu w organach przedstawicielskich. Przecież na pewno nie jest to dbanie o zdrowie swoje, i swojego potomstwa. O zdrowiu facetów, kochanków, czy mężów, nie wspominam.

Przechodząc do Randapu, ukazały się prace uniwersyteckiego nurtu, udowadniające, że glifosat, czyli środek podstawowy w Randapie, znajduje się już wszędzie. O tym, że jest w moczu i mleku kobiet karmiących, pisałem wcześniej. Wiadomo, że jak matka karmi dziecko rakotwórczą substancją, to nie może być ono zdrowe.

Instytucje państwowe w Polsce nie przeprowadzają badań na zawartość glifosatu, ani żadnego innego pestycydu, czy herbicydu. A niby w jakim celu? Badania wykonane na Uniwersytecie w La Plata udowodniły, że glifosat jest już wszędzie: w wacikach medycznych i kosmetycznych, chusteczkach higienicznych – także dla dzieci – w tamponach i podpaskach, w gazie opatrunkowej.

Dla osób niezorientowanych: tampony i podpaski kobiety trzymają w kroczu. A tam zawsze jest wilgotno, ciepło i jest tarcie. Powoduje to, że glifosat przechodzi od śluzówki pochwy, a tym samym do organizmu. Naukowcy znaleźli glifosat w 85% badanych próbek. Jego metabolit AMPA w 65% badanych próbek. Glifosat został zakwalifikowany przez WHO jako prawdopodobnie substancja rakotwórcza.

Okazuje się, że cała bawełna produkowana w Argentynie, jest bawełną odporną na glifosat, czyli GMO. Niestety w Polsce jest to samo. Bawełna GMO jest gorszej jakości. Jej włókienka są krótsze i częściej rwące się, tym samym prawdopodobieństwo pozostania w pochwie większe. Badania były prowadzone nie w celu wykrycia glifosatu, tylko w celu znalezienia produktów tzw. kontrolnych, czyli czystych, nie zawierających tej trucizny. Jak twierdzi czołowy ekspert tej grupy dr Medardo Acila Vazquez, naukowcy byli ogromie zdziwieni wykrywając glifosat w gazikach opatrunkowych. Przecież lekarze kładą te gaziki z rakotwórczą substancją na rany.

Międzynarodowa Agencja Badań [agenda WHO] nad rakiem, w ubiegłym roku zmieniła kwalifikacje glifosatu z „możliwie” rakotwórczy na „prawdopodobny” czynnik rakotwórczy. I proste pytanie, która z Szanownych Pań, Panienek, czy Matron, o tym wie? O tym, że te kobitki w samorządach są tam dla dekoracji, najlepiej świadczy przykład Barcelony.

Radni w Barcelonie zakazali stosowania glifosatu przez służby komunalne, właśnie w trosce o zdrowie dzieci. Wynika to z prostego faktu, że Randap jest doskonale rozpuszczalny w wodzie, i długo utrzymuje się w środowisku, zanieczyszczając wody podskórne. Randap jest toksyczny zarówno dla organizmów wodnych, jak i dla zwierząt gospodarczych. W związku z faktem, że patent na glifosat wygasł w 2000 roku, obecnie jest on sprzedawany pod różnymi nazwami na całym świecie.

Rakotwórczy glifosat jest w wacikach, tamponach, podpaskach, chusteczkach higienicznych i gazie opatrunkowej! Jak widać, naszych radnych – bezradnych, zdrowie zupełnie nie interesuje. Oni wolą potem narzekać na konieczność umierania z powodu raka. Takich mamy ekspertów, jakich nam starsi i mądrzejsi wyedukować pozwolili.

dr n. med. Jerzy Jaśkowski

24 komentarze do “Rakotwórczy glifosat jest… wszędzie!

 • 8 grudnia 2019 o 21:13
  Bezpośredni odnośnik

  Ku Prawdzie, to świństwo jest wszędzie, wmawia nam się że dzieci są uczulone na gluten, tymczasem nie ma czegoś takiego jak uczulenie na gluten. To glifosat uczula, raz dzieci mogą jeść np ziemniaki i im nie szkodzi, innym razem wyskakuje uczulenie. Wszystko zależy od tego ile tego glifosatu jest w tych ziemniakach

  Odpowiedz
  • 8 grudnia 2019 o 22:44
   Bezpośredni odnośnik

   Dziękuję! Wszystko możliwe… tylko skąd mamy wiedzieć: ile jest tego świństwa w ziemniakach, które akurat kupujemy? 😉

   Odpowiedz
 • 24 marca 2019 o 09:33
  Bezpośredni odnośnik

  Glifosat jest też znajdowany w szczepionkach.
  „białko jaja kurzego do wyhodowania szczepionki, albo żelatyna, taka jak w żelkach, używana do produkcji szczepionek. Żelatyna również używana jest jako substancja pomocnicza do szczepionek, po to, aby szczepionka była zawiesiną, jest jej stabilizatorem. Żelatyna jest używa w szczepionkach.”

  Szczepienia – wybudzeni

  Odpowiedz
 • 21 marca 2019 o 20:30
  Bezpośredni odnośnik

  Fr. nah-natura produkuje różnorodne produkty z konopi, bez dodatku różnorodnych pestycydów.
  Proszę nas odwiedzić na Facebooku

  Odpowiedz
 • 21 marca 2019 o 14:42
  Bezpośredni odnośnik

  Super. Nikt, żadna instytucja, towarzystwo, lekarze, pielęgniarki, nikt, dosłownie nikt nie chce znać tej sprawy. Jak jeden mąż mają to dosłownie GDZIEŚ, tylko pan jeden fachowiec wiedzący jak jest i znający jedyną słuszną prawdę 🙂
  Śmiechu warte, że ludzie wierzą w te bzdury.

  Odpowiedz
  • 21 marca 2019 o 15:24
   Bezpośredni odnośnik

   Dziękuję! No cóż… śmiechu warte, że wszystkich ludzi, którzy słuchają i czytają JJ… Arek ma za głupców 😉

   Odpowiedz
  • 21 września 2019 o 22:06
   Bezpośredni odnośnik

   Z całym szacunkiem do autora artykułu, ale widać, że nie ma pojęcia o artykułach higienicznych dla kobiet. Tampony wsuwa się do pochwy, a podpaski przymocowuje się do majtek.

   Odpowiedz
   • 21 września 2019 o 22:14
    Bezpośredni odnośnik

    Dziękuję! Z całym szacunkiem… mogę Cię zapewnić, że dr Jaśkowski ma doskonałe rozeznanie w tym, co robi się z kobiecymi majtkami i… co wsuwa się do pochwy 😉

    Odpowiedz
 • Pingback: Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyzdrojów Odnowa

 • 5 grudnia 2017 o 23:05
  Bezpośredni odnośnik

  W zasadzie nie, bo każdy olej to pusta kaloria. Rafinowana, oddzielona. Większość raka powstaje z gotowania jedzenia, alkoholu, leków, kawy, herbaty, ciast i tłuszczy. Nie zrzucajcie winy na randap czy kogokolwiek. Tak jest najłatwiej. Czy próbowaliście odchwaścić 40 hektarowe pole ręcznie? Czy jesteście gotowi zapłacić 3 krotność za organiczną żywność?
  No właśnie…

  Odpowiedz
 • 12 października 2017 o 22:05
  Bezpośredni odnośnik

  Rundap jest uzywany do suszenia roslin oleistych na polach, a wiec jest go pelno np. w oleju rzepakowym. Olej z pierwszego tloczenia jest wiec trucizna a nie zdrowym produktem.

  Odpowiedz
  • 13 października 2017 o 05:48
   Bezpośredni odnośnik

   Dziękuję! A czy jest olej bez… trucizny? Pytam poważnie 😉

   Odpowiedz
 • 29 września 2017 o 18:13
  Bezpośredni odnośnik

  Już nie długo. Potem będzie następny „całowicie nieszkodliwy” dla ludzi i zwierząt środek.

  Odpowiedz
 • 24 kwietnia 2017 o 10:29
  Bezpośredni odnośnik

  Jak zatem żyć, jak uchronić swoje zdrowie, skoro wszędzie niebezpieczeństwo czyha na człowieka ?

  Odpowiedz
  • 24 kwietnia 2017 o 10:45
   Bezpośredni odnośnik

   Dziękuję! Odwieczne pytanie: jak żyć? W zgodzie z samym sobą 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *