środa, 24 kwietnia, 2024
Jerzy JaśkowskiZdrowie

Rakotwórczy glifosat jest… wszędzie!

Już kilka razy pisałem, o braku reakcji instytucji rządowych na trucie środowiska Roundoupem. Ani Minister Zdrowia, ani Minister Środowiska, ani Minister Sprawiedliwości, nie widzą nic zdrożnego w masowym truciu społeczeństwa. Ciepłe posadki są najważniejsze. Kto tam będzie się mieszał do interesów wielkich koncernów, takich jak Monsanto?

A to, że te kohorty kobiet w Sejmie, radach samorządowych, czy medycynie, nic nie robią, i jak świnki doświadczalne dają się zatruwać, to już inna para kaloszy. Podobnie jak zbiorowe milczenie wszelkiej maści Towarzystw Ginekologicznych, Onkologicznych, czy Pediatrycznych, nie wspominając o Izbach Lekarskich. Powinniśmy się więc zastanowić, jaka jest ich rola w zasiadywaniu w organach przedstawicielskich. Przecież na pewno nie jest to dbanie o zdrowie swoje, i swojego potomstwa. O zdrowiu facetów, kochanków, czy mężów, nie wspominam.

Przechodząc do Randapu, ukazały się prace uniwersyteckiego nurtu, udowadniające, że glifosat, czyli środek podstawowy w Randapie, znajduje się już wszędzie. O tym, że jest w moczu i mleku kobiet karmiących, pisałem wcześniej. Wiadomo, że jak matka karmi dziecko rakotwórczą substancją, to nie może być ono zdrowe.

Instytucje państwowe w Polsce nie przeprowadzają badań na zawartość glifosatu, ani żadnego innego pestycydu, czy herbicydu. A niby w jakim celu? Badania wykonane na Uniwersytecie w La Plata udowodniły, że glifosat jest już wszędzie: w wacikach medycznych i kosmetycznych, chusteczkach higienicznych – także dla dzieci – w tamponach i podpaskach, w gazie opatrunkowej.

Dla osób niezorientowanych: tampony i podpaski kobiety trzymają w kroczu. A tam zawsze jest wilgotno, ciepło i jest tarcie. Powoduje to, że glifosat przechodzi od śluzówki pochwy, a tym samym do organizmu. Naukowcy znaleźli glifosat w 85% badanych próbek. Jego metabolit AMPA w 65% badanych próbek. Glifosat został zakwalifikowany przez WHO jako prawdopodobnie substancja rakotwórcza.

Okazuje się, że cała bawełna produkowana w Argentynie, jest bawełną odporną na glifosat, czyli GMO. Niestety w Polsce jest to samo. Bawełna GMO jest gorszej jakości. Jej włókienka są krótsze i częściej rwące się, tym samym prawdopodobieństwo pozostania w pochwie większe. Badania były prowadzone nie w celu wykrycia glifosatu, tylko w celu znalezienia produktów tzw. kontrolnych, czyli czystych, nie zawierających tej trucizny. Jak twierdzi czołowy ekspert tej grupy dr Medardo Acila Vazquez, naukowcy byli ogromie zdziwieni wykrywając glifosat w gazikach opatrunkowych. Przecież lekarze kładą te gaziki z rakotwórczą substancją na rany.

Międzynarodowa Agencja Badań [agenda WHO] nad rakiem, w ubiegłym roku zmieniła kwalifikacje glifosatu z „możliwie” rakotwórczy na „prawdopodobny” czynnik rakotwórczy. I proste pytanie, która z Szanownych Pań, Panienek, czy Matron, o tym wie? O tym, że te kobitki w samorządach są tam dla dekoracji, najlepiej świadczy przykład Barcelony.

Radni w Barcelonie zakazali stosowania glifosatu przez służby komunalne, właśnie w trosce o zdrowie dzieci. Wynika to z prostego faktu, że Randap jest doskonale rozpuszczalny w wodzie, i długo utrzymuje się w środowisku, zanieczyszczając wody podskórne. Randap jest toksyczny zarówno dla organizmów wodnych, jak i dla zwierząt gospodarczych. W związku z faktem, że patent na glifosat wygasł w 2000 roku, obecnie jest on sprzedawany pod różnymi nazwami na całym świecie.

Rakotwórczy glifosat jest w wacikach, tamponach, podpaskach, chusteczkach higienicznych i gazie opatrunkowej! Jak widać, naszych radnych – bezradnych, zdrowie zupełnie nie interesuje. Oni wolą potem narzekać na konieczność umierania z powodu raka. Takich mamy ekspertów, jakich nam starsi i mądrzejsi wyedukować pozwolili.

dr n. med. Jerzy Jaśkowski

24 komentarze do “Rakotwórczy glifosat jest… wszędzie!

 • Ku Prawdzie, to świństwo jest wszędzie, wmawia nam się że dzieci są uczulone na gluten, tymczasem nie ma czegoś takiego jak uczulenie na gluten. To glifosat uczula, raz dzieci mogą jeść np ziemniaki i im nie szkodzi, innym razem wyskakuje uczulenie. Wszystko zależy od tego ile tego glifosatu jest w tych ziemniakach

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Wszystko możliwe… tylko skąd mamy wiedzieć: ile jest tego świństwa w ziemniakach, które akurat kupujemy? 😉

   Odpowiedz
 • Glifosat jest też znajdowany w szczepionkach.
  “białko jaja kurzego do wyhodowania szczepionki, albo żelatyna, taka jak w żelkach, używana do produkcji szczepionek. Żelatyna również używana jest jako substancja pomocnicza do szczepionek, po to, aby szczepionka była zawiesiną, jest jej stabilizatorem. Żelatyna jest używa w szczepionkach.”

  Szczepienia – wybudzeni

  Odpowiedz
 • Fr. nah-natura produkuje różnorodne produkty z konopi, bez dodatku różnorodnych pestycydów.
  Proszę nas odwiedzić na Facebooku

  Odpowiedz
 • Super. Nikt, żadna instytucja, towarzystwo, lekarze, pielęgniarki, nikt, dosłownie nikt nie chce znać tej sprawy. Jak jeden mąż mają to dosłownie GDZIEŚ, tylko pan jeden fachowiec wiedzący jak jest i znający jedyną słuszną prawdę 🙂
  Śmiechu warte, że ludzie wierzą w te bzdury.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! No cóż… śmiechu warte, że wszystkich ludzi, którzy słuchają i czytają JJ… Arek ma za głupców 😉

   Odpowiedz
  • Z całym szacunkiem do autora artykułu, ale widać, że nie ma pojęcia o artykułach higienicznych dla kobiet. Tampony wsuwa się do pochwy, a podpaski przymocowuje się do majtek.

   Odpowiedz
   • Dziękuję! Z całym szacunkiem… mogę Cię zapewnić, że dr Jaśkowski ma doskonałe rozeznanie w tym, co robi się z kobiecymi majtkami i… co wsuwa się do pochwy 😉

    Odpowiedz
 • Pingback: Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyzdrojów Odnowa

 • W zasadzie nie, bo każdy olej to pusta kaloria. Rafinowana, oddzielona. Większość raka powstaje z gotowania jedzenia, alkoholu, leków, kawy, herbaty, ciast i tłuszczy. Nie zrzucajcie winy na randap czy kogokolwiek. Tak jest najłatwiej. Czy próbowaliście odchwaścić 40 hektarowe pole ręcznie? Czy jesteście gotowi zapłacić 3 krotność za organiczną żywność?
  No właśnie…

  Odpowiedz
 • Rundap jest uzywany do suszenia roslin oleistych na polach, a wiec jest go pelno np. w oleju rzepakowym. Olej z pierwszego tloczenia jest wiec trucizna a nie zdrowym produktem.

  Odpowiedz
 • Już nie długo. Potem będzie następny “całowicie nieszkodliwy” dla ludzi i zwierząt środek.

  Odpowiedz
 • Jak zatem żyć, jak uchronić swoje zdrowie, skoro wszędzie niebezpieczeństwo czyha na człowieka ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *