niedziela, 14 kwietnia, 2024
InformacjeMuzykaŻycie Olsztyna

Idę na premierę opery “Jaś i Małgosia”!

We wpisie Olsztyn o Olsztynie z 27 maja poinformowałem Was, że 29 maja – czyli dzisiaj – o godzinie 19 w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie odbędzie się premiera opery Engelberta Humperdincka Jaś i Małgosia.

Jest to historyczne wydarzenie dla kultury Olsztyna, ponieważ premiera ta zostanie zapisana w annałach, jako pierwsza opera zrealizowana od początku do końca, przez naszą Warmińsko-Mazursko Filharmonię. 

“Poskarżyłem się” Wam, że ze względu na cenę biletu nie wezmę udziału w tej kulturalnej uczcie.

A jednak w Olsztynie są ludzie wrażliwi na ludzką niedolę!

Dostałem zaproszenie na premierę od Dyrektora Naczelnego i Artystycznego WMF Piotra Sułkowskiego.

Mało tego, na premierę pójdę z osobą towarzyszącą, ponieważ zaproszenie daje taką możliwość.

Grzechem byłoby zlekceważenie takiej możliwości.

Idę na premierę opery dzięki zaproszeniu. W tym miejscu, już składam Panu Piotrowi Sułkowskiemu szczere podziękowania! Relacja z premiery oczywiście będzie!

 

4 komentarze do “Idę na premierę opery “Jaś i Małgosia”!

  • Dziękuję! Może dzięki Tobie o tej ofercie dowie się ktoś z KWP Olsztyn, kto o tym nie wiedział i dowie się czytając Twój komentarz! Super!

   Odpowiedz
 • No tak mało kogo stać nawet na pójście do kina a co dopiero na tak wielkie wydarzenie, ale nie wiem czy Pan wie, że w KWP jest dofinansowanie do biletów 😉 p;ozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Ogólnie to słyszałem o takiej formie wspomagania pracowników KWP Olsztyn… fundusz socjalny działa 🙂 Natomiast obecnie nie znam szczegółowej oferty dlatego jestem bardzo wdzięczny Dyrektorowi WMF za zaproszenie 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *