środa, 6 grudnia, 2023
KulturaMuzykaŻycie Olsztyna

Klątwa Mocnej Perły – Szanty na Starówce

24 sierpnia 2017 roku, wracając z Książnicy Polskiej z Debaty z Debatą, przechodziłem przez Starówkę. Już z daleka usłyszałem charakterystyczną muzykę. Tym razem ze staromiejskiej sceny rozbrzmiewały szanty.

1 sierpnia na tej scenie samotnie brylował olsztyński Niemen Łukasz Jędrys. Tym razem Łukasz Jędrys był frontmanem zespołu Klątwa Mocnej Perły. Chłopak ma… mocny głos, z pasją wiosłuje na gitarze, to i z przyjemnością się go słucha.

Z pewnością tylko przez kokieterię głosi ze sceny, że jest niefotogeniczny i nieśmiały 😎 Ja mu wróżę dużą karierę. Oby spotkał na swojej artystycznej ścieżce dobrego menadżera. Repertuaru mu nie zabraknie.

Sam komponuje i jak było słychać i widać na olsztyńskiej staromiejskiej scenie, świetnie też radzi z różnego typu coverami. Niemen, The Beatels, Cancion del Mariachi… i pewnie kupa innych. Brawo Łukaszu!

Z uwagi na brak czasu i… wyczerpane baterie w aparatach, nie mogłem nagrać więcej z występu zespołu Klątwa Mocnej Perły… niż zdołałem 😀 Jednak myślę, że ten krótki filmik oddaje atmosferę występu i pokazuje, że cały zespół ma moc. Z pewnością mogą porwać do śpiewu i ciągnienia lin… nie tylko marynarzy.

Finałem nagrania jest szanta, która powstała ad hoc. Łukasz Jędrys zatytułował ją: Szanty na Starówce. Wyszło… rytmicznie i nieszablonowo  😉  Gratulacje.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *