czwartek, 20 czerwca, 2024
KulturaMuzyka

Hiszpańskie dziewczyny

Żegnajcie nam dziś hiszpańskie dziewczyny, żegnajcie nam dziś marzenia ze snów! Ku brzegom angielskim już ruszać nam pora, lecz kiedyś na pewno wrócimy tu znów!

I smak waszych ust hiszpańskie dziewczyny, w noc ciemną i złą nam będzie się śnił! Leniwie popłyną znów rejsu godziny, wspomnienie ust waszych przysporzy nam sił!

Niedługo ujrzymy znów w dali Cape Deadman, i Głowę Baranią sterczącą wśród wzgórz! I statki stojące na redzie przed Plymouth, klarować kotwice najwyższy czas już!

I znów białe żagle na masztach rozkwitną, kurs szyper wyznaczy do Portland i Wright! I znów stara łajba potoczy się ciężko, przez fale w kierunku na Beachie Fairlie!

Zabłysną nam bielą skał zęby pod Dover, i znów noc w kubryku wśród legend i bajd! Powoli i znojnie tak płynie nam życie, na wodach i w portach South Foreland Light!

Hiszpańskie dziewczyny – szanta, która powstała w XVIII wieku. Polskie słowa napisał Andrzej Mendygrał. Szanta w Polsce znana z wykonania zespołu Ryczące Dwudziestki. Brawurowe wykonanie Klątwy Mocnej Perły ma swój niepowtarzalny urok. Nawet to, że Łukasz Jędrys zapomniał tekst… dodaje nagraniu oryginalności 😉 Brawo!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *