sobota, 13 kwietnia, 2024
WojskoŻycie Olsztyna

Kolejne zadanie Terytorialsów w ramach Anakondy – 18 zrealizowane!

Kolejne zadanie Terytorialsów w ramach ćwiczenia ANAKONDA-18 zrealizowane. Przy współpracy ze służbami ratowniczymi Terytorialsi udzielili pomocy 50 poszkodowanym.

Kolejny etap manewrów wojskowych ANAKONDA-18, w którym wzięli udział warmińsko-mazurscy Terytorialsi, odbył się na trudno dostępnym terenie koło Węgorzewa.

W czwartek, 15 listopada 2018 r., w zorganizowanej akcji poszukiwawczo-ratowniczej, po symulowanej katastrofie statku powietrznego typu CASA C-295, wzięło udział blisko 100 żołnierzy Obrony Terytorialnej z Warmii i Mazur.

Zdobywamy doświadczenia w terenie, który znamy jak własną kieszeń. Dzięki dobrej znajomości regionu, w którym przebywamy na co dzień, możemy szybciej dotrzeć do miejsca zdarzenia. To znaczenie ułatwia nam podjęcie działań

– podkreśla szer. Sabina z batalionu lekkiej piechoty w Olsztynie.

Wspólnie ze służbami ratowniczymi udało nam się udzielić pomocy 50 osobom poszkodowanym

– dodaje szer. Piotr z batalionu lekkiej piechoty w Morągu.

Akcja ratownicza w której mieliśmy możliwość uczestniczyć i testować nasze umiejętności jako żołnierze OT pokazała, jak ważnym elementem jest współpraca i organizacja na wszystkich szczeblach dowodzenia i realizacji zadań. Zaangażowanie i przejrzyste wytyczne spływające od dowództwa, klarowne komendy przełożonych i nabyte wcześniej umiejętności z zakresu SAREX/CSAR pozwoliły realizować sprawnie akcję pomimo bardzo dynamicznej sytuacji (…) w sytuacji uczestnictwa wielu służb, pośpiechu i huku generowanego przez pracujące śmigłowce niezwykle trudno jest zachować porządek i sprawne wykonanie zadań. Nam wszystkim się to udało

– dodaje szer. Paweł z batalionu lekkiej piechoty z Braniewa.

Monika Jabłońska-Buder – Rzecznik Prasowy 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *