piątek, 19 kwietnia, 2024
WojskoŻycie Olsztyna

Kolejny Bieg Terytorialsa

W sobotę, 29 września wystartowała II edycja Biegu „TERYTORIALSA”. Reprezentacja 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej zajęła drugie miejsce.

W kalendarz wrześniowych imprez sportowych już na stałe wpisał się Bieg Terytorialsa.

Ten przełajowy bieg to wydarzenie, które już po raz drugi zostało zorganizowane przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej i Kampinoski Park Narodowy.

Miał on formę rodzinnego pikniku biegowego.

Biegacze do pokonania mieli dwa dystanse ulokowane w malowniczej okolicy Kampinoskiego Parku Narodowego. Biegli oni na trasach 17 km i 8,5 km.

Organizatorzy zaplanowali również specjalny odcinek dla dzieci. START i META biegu oraz cała impreza zorganizowane były na terenie polany wypoczynkowej „OPALEŃ” Kampinoskiego Parku Narodowego.

Podczas imprezy można było uzyskać informacje o służbie Terytorialsów przy stoisku promocyjnym Wojsk Obrony Terytorialnej.

Każdy mógł wykonać badanie składu ciała na profesjonalnym analizatorze a wyniki zostały zinterpretowane przez profesjonalistów.

Główny cel II edycji przełajowego Biegu „TERYTORIALSA” to uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Celem było również popularyzowanie współzawodnictwa sportowego w biegach przełajowych, promowanie rejonu turystycznego Kampinoskiego Parku Narodowego oraz integrowanie społeczności środowisk mundurowych i cywilnych.

W klasyfikacji zespołowej na NAJLEPSZĄ BRYGADĘ WOT, brygada z Warmii i Mazur zajęła drugie miejsce.