niedziela, 3 marca, 2024
Kukiz'15PolitykaŻycie Olsztyna

Wędkarstwo szansą dla Olsztyna?! Proponuje Andrzej Maciejewski

28 września 2018 roku, w olsztyńskiej Książnicy Polskiej, odbyła się kolejna debata KWW Kukiz’15. Tym razem temat brzmiał: sport, rekreacja, turystyka – szansą dla miasta?

W debacie wziął udział kandydat na Prezydenta Olsztyna z rekomendacji ruchu Kukiz’15 – poseł Andrzej Maciejewski.

Ponadto wypowiadali się kandydaci na radnych Rady Miasta Olsztyna. Cztery „Jedynki” z olsztyńskich okręgów wyborczych, z list KWW Kukiz’15: 1Michał Wojciechowski 2- Rafał Bętkowski 3Janusz Prucnal 4Artur Zakrzewski.

Debatowano ponad godzinę. Najważniejsze słowa – moim zdaniem – padły z ust posła Andrzeja Maciejewskiego:

Wędkarz – to jest ktoś taki, kto przyjeżdża niezależnie od pory roku, dnia i nocy, pogody i niepogody. Jest zawsze!   

Mamy uczelnię. Mamy wydział rybołówstwa śródlądowego. I to jest poletko do pracy naukowej. Poletko do tego, żeby miasto poszło w tą promocję. Tego aktywnego wypoczynku nad wodą, jako wędkarstwa. 

Mówimy o ogromnej grupie osób, które są w stanie tu przyjechać, być i siedzieć nad tą wodą.

Mówimy o naprawdę dużym bogactwie naturalnym, które według mnie powinniśmy – w sensie rekreacyjnym – wykorzystać, i mieć świadomość tego, że na wielkich jeziorach mazurskich nie ma ryb, to u nas powinny być na tych 16 jeziorach! 

Ja uważam, że miasto powinno wyjść z pieniędzmi, otwarcie. Powiedzieć: tak, w tym kierunku chcemy pójść.  Żeby to była taka nasza wizytówka. I w Polsce, i za granicą. Że Olsztyn nie hamburgerami, nie pizzami słynie, ale rybami! Rybami jako tą marką lokalną.

Wędkarstwo szansą dla Olsztyna! Można to wyśmiewać, ale można także podejść do takiej perspektywy z… rozsądkiem. I wtedy nasuwa się pytanie: a dlaczego nie? Warto próbować dla dobra Olsztyna…  do skutku 😉

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *