sobota, 25 maja, 2024
InformacjeWojskoŻycie Olsztyna

Łączymy na Święta! Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej

Zbliżające się święta będą inne niż wszystkie do tej pory. Pandemia koronawirusa skomplikowała nasze życia i sprawiła, że wielu z nas nie będzie miało możliwości zasiąść ze swoimi bliskimi przy wigilijnym stole. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej postarają się, aby seniorzy i osoby chore miały możliwość zobaczenia się i porozmawiania ze swoimi najbliższymi.

Warmińsko-mazurscy Terytorialsi, w okresie przedświątecznym w szpitalach, domach pomocy społecznej oraz w domach kombatantów zajmą się organizacją połączeń wideo z rodzinami, z bliskimi lub z przyjaciółmi.

W okresie przedświątecznym tj. od 21 do 24 grudnia 2020, w szpitalach, domach pomocy społecznej oraz w domach prywatnych kombatantów – które zgłoszą taką potrzebę, zajmiemy się organizacją łączności wideofonicznej z rodzinami, psychologami i kapelanami.

– mówi rzecznik 45 batalionu lekkiej piechoty w Olsztynie, szer. Sabina Mazurek.

Pomocą objęci zostaną zarówno weterani, którymi opiekują się żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej na terenie całego województwa, jak i inne osoby starsze, które do tej pory z pomocy wojska nie korzystały.

Żołnierze WOT przeszli odpowiednie szkolenia, więc połączenia będą także realizowane dla pacjentów chorych na COVID-19. Akcją zostaną objęci również m. in. pacjenci szpitali onkologicznych.

Żołnierze Wojska Polskiego przez cały czas pandemii niosą pomoc osobom starszym i schorowanym.

Terytorialsi z Warmii i Mazur opiekują się 56 kombatantami, wspierają także domy pomocy społecznej i po raz kolejny biorą udział w akcji Obiady Dla Bohaterów.

Dzięki wsparciu żołnierzy WOT do kombatantów dostarczane są posiłki, zakupy, leki i pomoc.

To właśnie samotność w czasie pandemii doskwiera najbardziej, dlatego jak często podkreślają sami kombatanci, najważniejsze jest dla nich spotkanie, rozmowa i kontakt z wolontariuszami i żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

źródło: 4.WMBOT

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *