niedziela, 1 października, 2023
InformacjeWojskoZdrowieŻycie Olsztyna

Mobilny punkt poboru wymazów – Terytorialsi w Prostkach

Terytorialsi z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej działają na wielu obszarach przeciwdziałania rozprzestrzeniania się COVID-19.

Od wtorku żołnierze 4. W-MBOT są w Prostkach pod Ełkiem, gdzie jedną z form wspierania służb sanitarnych przez warmińsko-mazurskich Terytorialsów jest mobilny punkt poboru wymazów Test &GO.

W sposób maksymalnie zabezpieczający pacjentów i obsługę takiego punktu wykwalifikowani żołnierze pobierają wymazy od osób, które potencjalnie mogły mieć kontakt z zakażonym.

Mobilny punkt w Prostkach funkcjonuje od dwóch dni. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ełku, do badania skierowała 211 osób.

Mobilny punkt pobierania wymazów - Prostki - 4. WMBOT
Mobilny punkt pobierania wymazów w Prostkach – fot. 4. WMBOT

Żołnierze 4. W-MBOT od marca wspierają lokalną społeczność w przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Mobilne pobieranie wymazów, setki ton transportów z żywnością, wspieranie domów pomocy społecznej, oddawanie krwi, pomoc kombatantom, wsparcie policji i straży granicznej oraz służb medycznych i sanitarnych, osób starszych w domach i ośrodkach opieki.

Tak wygląda zaangażowanie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w walce z koronawirusem w ramach operacji Odporna wiosna.

Mobilny punkt pobierania wymazów w Prostkach - 4. WMBOT
Mobilny punkt pobierania wymazów w Prostkach – fot. 4. WMBOT

 

Żródło: 4. W-MBOT

2 komentarze do “Mobilny punkt poboru wymazów – Terytorialsi w Prostkach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *