czwartek, 22 lutego, 2024
InformacjePolitykaRozmowy o OjczyźnieŻycie Olsztyna

LGBT to ludzie! LGBT to ideologia! Kościół naprawdę jest po stronie każdego człowieka!

10 października odbędzie się konferencja na temat: LGBT – Aspekty etyczne i prawne. Ks. Wojsław Czupryński zaprasza do przyjścia w najbliższą sobotę do Oratorium parafii pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11.

Ks. Wojsław Czupryński:

Robię wszystko co mogę, żeby uciekać od doraźnej polityki. Zadanie księdza czy Kościoła ma polegać na tym, żeby przerzucać ludzkie serca i myśli ku sprawom ważniejszym niż te doczesne. 

Jest taka pokusa sprowadzania Kościoła do kwestii regulowania pewnych spraw w wymiarze doczesnym, i niestety czasami poszczególni duszpasterze jej ulegają.

Ale to zawsze jest z bardzo negatywną konsekwencją dla tego głównego wymiaru, jakim jest posługa zbawcza Kościoła.

Są pewne kwestie, które trzeba bardzo odważnie stawiać, bo one dotyczą kwestii zbawienia.  Jedną z takich kwestii jest na przykład LGBT.

W najbliższą sobotę odbędzie się konferencja.

Jednym z prelegentów będzie ks. Marian Machinek, absolutnie nadający się do tego typu rozważań, bo potrafi umiejętnie wychodzić z poziomu emocji, na poziom jakichś racjonalnych argumentów i odkłamać pewną rzeczywistość. 

Myśmy sobie – jako chrześcijanie – daliśmy narzucić pewną narrację. Poszedł taki screen, takie zdanie, że LGBT to ludzie. Tak!

LGBT to ludzie, ale LGBT to ideologia!

Tu trzeba wyraźnie jedną rzeczywistość oddzielić od drugiej. Kościół, chrześcijanin – konkretnie każdy – ma nie tylko szanować, ale kochać każdego człowieka bez wyjątku!

Ale im bardziej go kocha, tym bardziej walczy o prawdę dla niego. I bardziej odważnie nazywa rzeczy po imieniu mówiąc o tym, że homoseksualizm zawsze był takim samym grzechem, jakim był za czasów Pana Jezusa, że Pismo Święte w sposób bardzo jednoznaczny o tym mówi.

Są takie kwestie, które są zabarwione politycznie, ale też są dotyczące spraw bożych i tutaj nie można milczeć.

To jest polityka w najlepszym tego słowa znaczeniu. Jako troska o dobro wspólne, i to dobro przekraczające wymiary doczesności. 

Na konferencję zapraszamy absolutnie wszystkich, kogo ten temat interesuje.

LGBT w wymiarze etycznym, ale też i prawnym. 

Najbardziej mi zależy na taki spór, naprawdę na argumenty. 

Może uda nam się rozmawiać nie na poziomie emocji, ale spokojnie, na poziomie pewnych racji, argumentów, przekonań. 

Kościół naprawdę jest po stronie człowieka! Każdego bez wyjątku!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *