wtorek, 23 kwietnia, 2024
Rozmowy o Ojczyźnie

Na tym świecie same kurwy i złodzieje! Babcia Jaja & Stanisław Olsztyn

Wczoraj znów obejrzałem film: To ja, złodziej.  Niby nic szczególnego, bo powtórki to podstawa TV. Film z roku 2000. Minęło już blisko 20 lat od premiery, a ja znów trochę się uśmiałem i trochę… zasmuciłem!  A przeżyłem szok – pewnego rodzaju – gdy z ekranu usłyszałem słowa wypowiadane przez Krystynę Feldman, filmową babcię Jaja: Myślę, że na tym świecie same kurwy i złodzieje!

Normalnie deja vu.

18 października 2018 roku w Sądzie Okręgowym w Olsztynie – po blisko stu latach – powtórzyłem za Józefem Piłsudskim znamienne słowa:

Bić kurwy i złodziei!

To był mój “program” wyborczy w wyborach samorządowych AD 2018.

Oczywiście nie zostałem radnym, bo ludzie w swojej szarej masie wolą lizać dupy “kurwom i złodziejom” i mieć pełną michę, zamiast spokojnego sumienia.

Ale to nie wszystko w temacie… kurew 😆

Kurwa to inaczej prostytutka – w powszechnym pojmowaniu “najstarszy zawód świata”! Można się oburzać, ale takie są fakty!

Burdele i pracownice tam zatrudniane stanowią od prehistorii po dzień dzisiejszy… element kulturalnego dorobku każdej społeczności 😉

W moim przypadku… mogę z ręką na sercu przyznać, że jeszcze nie miałem potrzeby, by korzystać z tego rodzaju uciechy, Ale kto wie co będzie, gdy przekroczę… Rubikon? 😆

Tym niemniej, nawet w moim życiu dziennikarza słowo “kurwa” już nabrało wieloznacznego… znaczenia 😉

9 miesięcy temu pod filmem: Ewa Ś. winna napaści na trzech policjantów!, “Mariusz Zalewski” napisał komentarz:

Te sądowe ku***. Sądowe ku***. Tego człowieka oskarżyły bezpodstawnie.”

Miesiąc temu prokurator Prokuratury Olsztyn-Północ Michał Choromański, zażądał ode mnie ujawnienia wszelkich danych: Mariusza Zalewskiego, który jest ścigany za znieważenie organu państwowego!

Dobra zmiana przystąpiła do obrony kasty nadzwyczajnych ludzi!

Europejski Trybunał Praw Człowieka już w XX wieku orzekł, że krytyka w demokratycznym państwie może wzbudzać ferment społeczny i… obrażać!

Prokurator Michał Choromański wytacza ciężką artylerię w obronie sędziów, którzy za nic mają logikę i doświadczenie życiowe każdego uczciwego człowieka!

… CDN …

 

 

4 komentarze do “Na tym świecie same kurwy i złodzieje! Babcia Jaja & Stanisław Olsztyn

  • Dziękuję! Konkludując: nie każda “kurwa” to “prostytutka”… ale każda “kurwa” może się “prostytuować”… zawodowo lub amatorsko 😉

   Odpowiedz
 • Czegoś nie zrozumiałem?! I to chyba jest straszne!? Bandyci poczuli się obrażeni, złodzieje, kurwy, czy jakiś ich organ?

  Przez ostatnie lata doszedłem do przekonania, że bardziej szanuję złodzieja, który oficjalnie kradnie i mówi, że jest złodziejem. To ewidentnie jest uczciwsze niż kure…o i złodziejstwo, popełniane przez wójta, starostę, przewodniczącego rady, marszałka, mundurowego czy członka wymiaru niesprawiedliwości.

  Od czasu, gdy na życzenie partyjnych kolegów spod zielonej koniczynki, pan doktor z orzełkiem (w koronie) na czapce spreparował mi zarzuty, a w sądzie kłamał między innymi obleśny radny, tak mi się zmieniło.

  Za usiłowanie “zautowania” mnie, w nagrodę komendant komisariatu awansował na komendanta wyższego szczebla, kierownik dostał awans na naczelnika, a jego żona została dyrektorem szkoły.

  I cóż na to można powiedzieć, chyba tylko jedno?! ZULU GULA RODACY!!!

  Andrzej Adamowicz

  Odpowiedz
  • Dziękuję! No cóż… doczekaliśmy się czasów, że każda “KURWA” czy to w todze, czy w mundurze ma obrońcę w prokuraturze 😉 Bo tam rządzą prokuratorzy z… układu zamkniętego 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *