czwartek, 25 lipca, 2024
PolitykaŻycie Olsztyna

Prawdziwek Paweł Kukiz! Czy dopadną go robaki?

13 marca opublikowałem wpis: Gdzie się podziały prawdziwki?

Słowem prawdziwek zastąpiłem dwuczłonowe określe­nia: człowiek prawy, człowiek praw­domówny, porządny człowiek, ucz­ciwy oby­wa­tel, człowiek hon­oru, i trójczłonowe wyraże­nie: człowiek godny zau­fania.

Prosiłem Was o wskazanie prawdziwków z KWP w Olsztynielub innych obywateli naszej kochanej Ojczyzny.

Niestety, mój apel to był głos wołającego na puszczy. Dzisiaj dopisało mi szczęście i sam znalazłem prawdziwka!

Proszę przeczytać artykuł Stanisława Janeckiego zatytułowany:

Sześć powodów, dla których Paweł Kukiz ma już poparcie ponad 10 proc. wyborców.

Artykuł zamieścił portal internetowy wPolityce.pl

Każdy z podanych w artykule powodów wzrostu popularności Pawła Kukiza, jako kandydata na Prezydenta RP, jest warty przeczytania.

Autor dosyć wnikliwie i co najważniejsze, obiektywnie analizuje polityczny fenomen tego – do niedawna – tylko zaangażowanego muzyka.

Podsumowanie tekstu dużo wyjaśnia. Dowiadujemy się, jakie intencje kierowały autorem:

W tym tekście nie interesowało mnie to, kogo Paweł Kukiz poprze przed drugą turą, jak zachowa się jego elektorat, gdy poprosi go o głosowanie na konkretnego kandydata, kiedy nie poprze żadnego albo zaapeluje o wolny wybór.
Interesowało mnie tylko zjawisko pod nazwą Paweł Kukiz. Nie interesowało mnie też tym razem, kto się pod Kukiza podpina, kto próbuje mu „pomagać”, nim sterować i z jakich robi to motywacji oraz pobudek.
Interesował mnie fenomen błyskotliwej i ekspresowej jak na polskie warunki kariery. I wszystko jedno, czy kariera Kukiza wynika z autentycznych potrzeb obywateli, ducha czasu, cech kandydata, naiwności, idealizmu bądź mody wśród wyborców, z kalkulacji czy słabo rozpoznanych gier, bo ona jest już faktem.

Polecam szczególnej uwadze powód trzeci: Kukiz jest tzw. prawdziwkiem!

Nie ukrywałem, od początku mojej znajomości z Pawłem Kukizem, że przemawia do mnie jego idea odsunięcia od koryta beneficjentów okrągłego stołu. Będzie ciężko, ale jest to jakiś ruch w dobrym kierunku!

Narzekać potrafi każdy. Na działanie odwagę mają nieliczni.

Ja postanowiłem oczyścić ciut olsztyńskie szambo i jak na razie… dostaję po głowie.

Paweł śmiało kroczy w kierunku warszawskiego szamba i jak poprzecie go w tych wyborach, to po dobrym wyniku z pewnością nie zaprzestanie rozpoczętej krucjaty.

Powoła do życia ruch, który będzie miał za zadanie uzyskanie jak największej ilości mandatów do Sejmu w tegorocznych, jesiennych wyborach.

Boję się tylko, aby po ewentualnym sukcesie wyborczym tego prawdziwka nie obsiadło… robactwo!

Prawdziwek Paweł Kukiz spotka się z mieszkańcami Olsztyna już 7 maja w Auditorium Maximum przy Al. Wojska Polskiego 13. Godzina 16,30. Zapraszam!

PS. – Niestety! Prawdziwka – Pawła Kukiza – robactwo obsiadło jeszcze przed wyborami. I co gorsze, w dużym stopniu za świadomą zgodą grzyba! 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *