środa, 6 grudnia, 2023
KulturaMuzykaPolityka

Niech się walą mury komuny! Niech się sypie system PeO!

Niech się walą mury komuny, niech się sypie system PO. Niech się dalej kolejni budzą, ci co głęboko jeszcze śpią! Niech przemówi kamieni kupa, w którą usypali nas! Niech przywali ich ta sama dupa, w której nas mieli osiem lat!

Śniłem ośmioletni sen, w czasach PO PSL. Mówili mi zewsząd że, na zielonej wyspie pasę się! Do kroplówki lali mi, coś na odebranie sił. Szczuli co dzień mnie na PiS, bym ujadał i bym gryzł!

Zakłamują czerń i biel dziennikarze made in PRL. Sędziów profesorów chór, tworzy im ochronny mur. Po tatusiach i po dziadkach, na dobrze płatnych posadkach. Resortowy układ strzela w Prezydenta i Premiera.

Już nie mogę tego jeść. Zakłamaną zwracam treść ale dobrze, że jest „W sieci” i nie muszę czytać śmieci. Dobrze że jest Republika i mi tyle nie umyka. Dobrze że nadaje TRWAM i pełniejszy ogląd mam!

Niech się walą! Słowa: Maciej Lech Paczkowski. Wykonanie: Lady Pank!? Nie mogę uwierzyć, że to śpiewa Janusz Panasewicz! Dla mnie i tak bomba!

25.01.2016 r. – od początku podejrzewałem, że to jednak nie jest Janusz Panasewicz. Panas ma bardziej „zniszczony” głos. Ponoć wkrótce poznamy rzeczywistych autorów i wykonawców tego utworu, którzy pewnie dla reklamy, sami puszczali dziennikarskie kaczki. Grunt, że utwór jest warty tego, by lansować go na różne sposoby.

 

 

 

8 komentarzy do “Niech się walą mury komuny! Niech się sypie system PeO!

 • Nazywasz PO komunistami? a wiesz ile ,,byłych” Komunistów jest w PiS? jest wśród nich sędzia który za czasów PRL zkazywał opozycjonistów na kary więzeinie a dziś ma wysokie stanowisko w PiS. PiS-owi bliżej do komunistów niż PO.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! To są słowa piosenki a nie moje 😉 Moim zdaniem i w PO, PiS i Kukiz’15 byłych „komunistów” jest zdecydowanie za wiele! Czas aby polityczne zombi zeszły metr pod ziemię! 😉

   Odpowiedz
 • Na 100% to nie jest ani Lady Pank ani Janusz Panasewicz. Brzmi najbardziej podobnie do The Police. Zaśpiewane i zagrane w miarę ok.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! OK – masz rację! Ale najważniejsze, że „zaśpiewane i zagrane w miarę ok” 😉 Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 • Niestety – to nie LP. Myślę, że to fajny kawałeczek na dobry początek dnia. Nie – to nie Lady Pank. Mi się podoba, nie ze względów artystycznych ale politycznych. Jak szczerze to szczerze – a muzyczka mię porywa …
  Ale to dzięki Panu to do mnie dotarło. Dziękuję.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Pisząc szczerze, to ja też miałem i mam wątpliwości, co do podanych autorów i wykonawców utworu. Takie dane znalazłem w internecie. Brzmienie gitary, aranżacja utworu, idealnie wpisuje się w stylistykę Lady Pank. Głos wokalisty podobny do Panasa ale znacznie „młodszy” dlatego napisałem, że nie mogę uwierzyć, iż to śpiewa Panasewicz 😉 Muzyczka mnie też porwała… i część słów… z kapitalnym nawiązaniem do opisu sytuacji w Polsce, wypowiedzianym przez Bartłomieja Sienkiewicza

   Odpowiedz
  • Dziękuję! Myślę Emerycie, że nie doceniasz młodzieży! Dla nich to pewnie… zajebiste 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *