wtorek, 16 lipca, 2024
KulturaŻycie Olsztyna

Piknik Nauki i Sztuki na olsztyńskim Starym Mieście

Idąc dzisiaj na olsztyńskie Stare Miasto wcale nie wiedziałem, że trafię w ręce… studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego!

Po moim filmiku Juwenalia – Kortowiada, takiego spotkania mogłem się ciut obawiać 😉

Okazało się, że na rynku Starego Miasta zorganizowano Piknik Nauki i Sztuki, który zwieńczał obchody jubileuszu 15-lecia istnienia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Organizatorami byli: Biuro Mediów i Promocji UWM, Biuro ds. Nauki oraz Akademickie Centrum Kultury.

Pomysł i wykonanie na 5, w 5 stopniowej skali ocen. Dodatkowo dopisała pogoda i tylko trzeba żałować, że chyba przez niezbyt skuteczną reklamę tego wydarzenia tłoku nie było!

Podejrzewam, że olsztyniacy w większości wybrali łono natury, a nie rozrywkę jak by nie było… intelektualną.

Warszawiacy w tym samym dniu tłumnie podążali na Stadion Narodowy, by wziąć udział w 18 już Pikniku Naukowym.

Proponuję by olsztyński Piknik Nauki i Sztuki stał się tradycyjną, coroczną imprezą taką jak Kortowiada, a z pewnością frekwencja będzie rosnąć.

Nie będę opisywał co widziałem, czego słuchałem, co jadłem, w jakich zabawach i eksperymentach brałem udział, bo to zobaczycie na filmie, który zamieszczam pod tym tekstem. Nawet zostałem na moment… profesorem!

Dziękuję pracownikom naukowym i studentom UWM za super imprezę i zachęcam już teraz olsztyniaków, aby wzięli tłumnie udział w Pikniku Nauki i Sztuki 2015. Naprawdę warto!

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w ostatnim rankingu uczelni wyższych w Polsce zajął 33 miejsce.

Z pewnością nie brano w nim pod uwagę urody studentek! Jak widać na filmie studentki mamy piękne i z pewnością UWM stanąłby na pudle w takiej klasyfikacji!

Piknik Nauki i Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego A.D. 2014, to była impreza ze wszech miar udana. Gratuluję studenckiej braci za pomysł i wykonanie.

 

 

 

2 komentarze do “Piknik Nauki i Sztuki na olsztyńskim Starym Mieście

    • Dziękuję! Jestem optymistą i pozytywnie odnoszę się do świata! Szkoda, że tylu ludzi jest… obojętnych! Nie to co TY! Pozdrawiam.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *