sobota, 2 marca, 2024
PolitykaŻycie Olsztyna

Olsztyn dziękuje wyborcom za pomoc w pokonaniu C.J.M.

Olsztyn dziękuje i gratuluje każdemu z 28.732 olsztynian, którzy poszli do urn wyborczych i sprawili, że Mikołaj Kopernik nie stopi się ze wstydu za miasto, które bronił przed najeźdźcą w dawnych czasach.

Dzisiaj to WY jesteście zwycięzcami!

To WY pokazaliście, że w trudnych chwilach można liczyć na moralną, trzeźwo myślącą i odważną część mieszkańców naszego pięknego grodu.

Jeżeli choć jeden z Was – moich Czytelników – nie głosował na CJM po ogłoszeniu, że ja – Stanisław Olsztyn – też nie oddam swojego głosu na człowieka podejrzanej konduity, to  mogę się poczuć współtwórcą tego niespodziewanego sukcesu!

Przyznaję się, że przed II turą wyborów zwątpiłem w  pokonanie sił Mordoru. A jednak… trzeba do końca wierzyć w sukces!

Nie przeceniam, ale doceniam postawę Piotra Bałtroczyka.

Panie Piotrze, chapeau bas!

Mam nadzieję, czego sobie i wszystkim mieszkańcom Olsztyna życzę, że za 4 lata nie będzie trzeba już apelować do wyborców, że larum grają!

Teraz pozostaje mi wiara, że zwycięzca wyborów Piotr Grzymowicz, udowodni swoją postawą, iż warto było na niego głosować.

Z pewnością nowy/stary Prezydent Olsztyna ma świadomość, że dla wielu z głosujących był wyborem mniejszego zła.

Ja liczę przede wszystkim na sprawne zakończenie inwestycji drogowych i rozpoczęcie nowych (stadion, hala sportowo-widowiskowa).

Olsztyn dziękuje współmieszkańcom za pomoc w pokonaniu sił Mordoru! Ku Prawdzie!

 

32 komentarze do “Olsztyn dziękuje wyborcom za pomoc w pokonaniu C.J.M.

  • Dziękuję! Frankenstein? Ja bym raczej porównał do… Bustera Keatona 😉

   Odpowiedz
 • Debata lipiec 2017 (…) „Piotr Grzymowicz był wiernym i aktywnym członkiem PZPR-u do końca istnienia tej partii i to właśnie lewicowa ideologia odcisnęła swoje piętno na jego postawie życiowej i światopoglądzie. W przeciwieństwie do Wiceministra Jerzego Szmita, Prezydent Grzymowicz nie „zhańbił” się wstąpieniem do „Solidarności” i głoszeniem haseł wolnościowych i demokratycznych. Nie kolportował ulotek nawołujących do społecznego oporu przeciw władzy, nie narażał się na szykany, na utratę pracy i brak środków na utrzymanie rodziny. Nie zaznał też internowania. Przeciwnie, jego kariera rozwijała się dobrze pod parasolem ochronnym matki-partii PZPR.

  Są dwa równorzędne obszary motywacji do takich wyborów, albo chęć zrobienia kariery, czyli czysty oportunizm, albo wiara w ideologię głoszoną przez partię komunistyczną, czyli postawa pożytecznego idioty. Każdy wariant jest równie zły. Tymczasem, Piotr Grzymowicz już jako młody człowiek podjął decyzję o wstąpieniu do PZPR i nigdy z tej drogi ideowej nie zszedł.

  W latach 90-ych Piotr Grzymowicz został członkiem Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej, która zastąpiła rozwiązaną PZPR, a następnie przekształciła się w Sojusz Lewicy Demokratycznej. To właśnie z poparciem Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD – Unia Pracy, Piotr Grzymowicz zdobył w 2002 r. mandat radnego miejskiego. W kolejnych wyborach, parlamentarnych w 2007 r. i przedterminowych, samorządowych w 2009 r. r. Piotr Grzymowicz startował z list Polskiego Stronnictwa Ludowego i został wybrany z list PSL-u na urząd Prezydenta miasta Olsztyna w 2009 r. Nie odmówił później Czesławowi Małkowskiemu, reżimowemu cenzorowi, objęcia funkcji Wiceprezydenta Olsztyna.

  Dla ocieplenia wizerunku i zatarcia śladów przynależności do PZPR i SLD, w latach 2010 i 2014 Piotr Grzymowicz startował w wyborach samorządowych na fotel prezydenta miasta z własnego komitetu wyborczego. Ale poza tą formalną fasadą cały czas obracał się i obraca w gronie „samych swoich”. Nigdy nie odciął się bowiem od ideologicznego i towarzyskiego dziedzictwa post-komunizmu. Wręcz przeciwnie, zachował “żołnierską” wierność i przywiązanie do towarzyszy z PZPR. Na początku lat dwutysięcznych Prezydent Grzymowicz wstępuje w szeregi Stowarzyszenia Ordynacka skupiającego w większości sieroty po PZPR i byłych członków Socjalistycznego Związku Studentów Polskich oraz Związku Studentów Polskich. Były Prezydent Aleksander Kwaśniewski posiada legitymację nr 1 stowarzyszenia, a wśród jego najbardziej prominentnych członków są inni znani politycy lewicy, tacy jak: Włodzimierz Czarzasty, Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz, Grzegorz Kołodko, Ryszard Kalisz, Wiesław Kaczmarek, Stanisław Ciosek i inni. Wśród olsztyńskich działaczy Stowarzyszenia Ordynacka można odnaleźć takie osoby publiczne jak: Wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Miron Sycz (PO), poseł Janusz Cichoń (PO), były Prezydent Olsztyna, Andrzej Ryński (SLD), czy też były członek Zarządu i Rady Nadzorczej Radia Olsztyn, Henryk Łańko.

  Czyżby środowisko Stowarzyszenia Ordynacka nie było polityczne? Czyżby nie miało ono żadnego wypływu na decyzje i wybory Prezydenta Grzymowicza? Przecież podczas samorządowej kampanii wyborczej w 2010 r. Włodzimierz Czarzasty, członek SLD i Przewodniczący Stowarzyszenia Ordynacka, przyjechał do Olsztyna wspierać kandydaturę Piotra Grzymowicza na fotel prezydenta miasta w oparciu o „pragmatyzm i socjotechnik”(…) nigdy nie byłem zwolennikiem liczby 523 tej liczby głosów które są powodem architektonicznej dewastacji mojego – naszego miasta.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! To był wybór między dżumą a cholerą 😉 Tyle komentarza…

   Odpowiedz
  • Racja!Grzybowicz to stary komuch oraz idiota, zakorkował miasto, przez niego śmieją się z nas w Polsce 🙁 ANTYGRZYB!

   Odpowiedz
   • Dziękuję! Z „idiotą” to trochę przesadzasz, ale ogólnie masz rację 😉

    Odpowiedz
 • mi się wydaje, że debata pokazała wszystko.

  Stanisławie, Witku, nie róbcie proszę z ludzi idiotów którym trzeba mówić na kogo mają zagłosować. to, że Baltroczyk powie coś w radio, to, że pojawią się jakieś tabliczki tu i tam, czy nawet to, że (z całym szacunkiem) pan, panie Stanisławie napisze coś na blogu prosząc o wsparcie takiego i takiego… nie zmieni nic. MOŻE, będą to te 2-3 głosy, być może i tak..

  Wszsycy mówią ze Małkowski przegrał przez czarny PR, otóż w mojej opinii dzięki niej to on miał tak wysokie poparcie. Znam sporo ludzi, którzy głosowali na niego a głównym powodem tego był argument „przecież oni go wrobili, on nikogo nie zgwałcił, wypuścili go z areszut itd. itp.”. Zdania tej części wyborców nie zmienisz… oni zapatrzeni są w M jak Miłość czy Klan a dla nich wybory to kolejny odcinek telenoweli. Małkowski ma również oczywiście stałą grupę wyborców, która mniej-więcej przekłada się na liczbę głosów, które otrzymał aktualnie < wystarczy porównać głosowanie w referendum na odwołanie go.

  Olsztyn to dziwne miasto, z dziwnymi mieszkańcami. Dużo tu marudzenia, że nic się nie dzieje, a jak coś się dzieje, to marudzą, że duże utrudnienia i niepotrzebne to nikomu. Niestety pracy obecnego Prezydenta nie rozumie bardzo duża część społeczeństwa. Nie rozumie bo jest bardzo słaby kanał komunikacyjny pomiędzy ratuszem a mieszkańcami.

  Bardzo się cieszę, że mamy dobrego prezydenta na kończące się granty unijne. Tego było nam potrzeba. Mimo, że osiągnięte tak niewieloma głosami.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Zwracam uwagę, że ja nie prosiłem o głosowanie na kogogolwiek w wyborach prezydenckich! Ja tylko przedstawiałem swoją opinię w tym temcie do czego mam konstytucyjne prawo. Wiem, że moi czytelnicy mają na swoje zdanie w każdej sprawie… i niech tak zostanie. W sumie przeciętnego mieszkańca Olsztyna nie obchodzi kto rządzi w tym mieście… podobnie jak w kraju – czytaj Biblia a państwo.

   Odpowiedz
 • Po przeczytaniu wywiadu Pana Bałtroczyka dla Polityki( jest w sieci) i przeczytaniu o jego finansowym wkładzie w akcję uwalenia Pana Małkowskiego różne można mieć myśli bez względu na to, że kończyło się inne szkoły.http://jegostrona.pl/po-mesku/artykuly/389441,piotr-baltroczyk-poradzilem-sobie-z-deprechami-i-neurozami.html

  „p. Krzysztofie i inni zwolennicy CJM! Chyba ja kończyłem inne szkoły Wydawało mi się, że piszę po polsku i… dosyć składnie Każdy inteligentny człowiek powinien odczytać moje intencje w 100% A tu niestety większość z komentujących odczytuje je ”po swojemu” I włazi w 4 litery CJM bez wazeliny!”
  Nigdy nie licz na to, że na taką arogancję będę obojętny. Nie chcę już do tego wracać bo każdy może sobie sam poczytać. Z kulturą Twoje uwagi nie mają nic wspólnego. Za to z arogancją, butą i zwykłą bezczelnością już tak.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! No i widzisz Witku to jest Twoje zdanie na temat mojego kulturalnego wpisu. Trafiłem w sedno! Tak jak z listem do Dziewulskiego. Pisałem o sytuacji w Policji… ogólnikowo bez nazwisk. A do gardła skoczył mi ten, który zobaczył siebie w tym liście! No cóż… prawda boli 😉

   Odpowiedz
  • Dziękuję! Już jest! Dobrze, że o niego się upomniałeś! Nie wiem czemu ale ten Twój wpis i kilka innych komentarzy program automatycznie przeniósł do SPAM-u ;( Muszę go częściej sprawdzać przed automatycznym kasowaniem!

   Odpowiedz
  • Dziękuję! Żadna teoria spiskowa! Ot zdarzyło się, że własnie dopiero co wróciłem od… weterynarza 😉 Dzisiaj po raz pierwszy odpaliłem kompa, zatwierdzam komentarze i odpisuję. POZDRAWIAM Cię Witku i dziękuję jeszcze raz za aktywność na blogu!

   Odpowiedz
 • „To WY pokaza­l­iś­cie, że w trud­nych chwilach można liczyć na moralną, trzeźwo myślącą i odważną część mieszkańców naszego pięknego grodu.”

  A co cała reszta czyli prawie połowa głosujących? Wynika, że są niemoralni, nietrzeźwo myślący i tchórze co już napisałeś. Kim jesteś, że tak traktujesz ludzi nie podzielających Twoich poglądów. Sądząc po używanych francuskich i łacińskich zwrotach można dość do wniosku, że studiowałeś prawo na Sorbonie ale skąd ten brak kultury?

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Ja piszę… Ty czytasz i wyciągasz wnioski. Masz do tego prawo! Jednak, proszę abyś nie traktował swoich wniosków jako moją opinię! Brak kultury… no tego jeszcze nie grali 😉 Fakt, swojej prawdy nie owijam w… kwiatuszki!

   Odpowiedz
 • Nie wiem jaki miały Twoje starania wpływ na innych ale mnie tylko zniesmaczyły. Myślę, że wielu innych a szczególnie tych nawyzywanych od tchórzy i oportunistów też. Proste sztuczki, jakieś grafomańskie wierszyki i cała reszta tandety. Nie potrafisz wyciągnąć wniosków nawet ze zdjęcia Pana Małkowskiego nago, przywiązanego do fotela ( było w spocie Pana Grzymowicza) Jak można kogokolwiek zgwałcić będąc przywiązanym. Prędzej to jego zgwałcili i zrobili mu zdjęcie. No cóż każdy widzi co chce tylko dlaczego promuje siebie jako autorytet moralny. Sukces był rzeczywiście mocno niespodziewany biorąc pod uwagę notowania bukmacherów, „prawybory” w internecie i wyniki głosowania podane o 21.10. Wtedy Pan Małkowski prowadził 75% do 25%. W państwie prawa obowiązuje prawomocny wyrok Sądu. Nie wiem czy uda mi się dożyć demokracji choćby na wzór duński gdzie obywatele chętnie płacą podatki bo mają za to zapewnione wszystkie potrzeby i ufają swojemu rządowi. U nas w dalszym ciągu naród daje się nabierać na wiecowe pokrzykiwania i bazarowe sztuczki. Dobrze to nie wróży. I chyba zanim dojdziemy do Ziemi Obiecanej będziemy musieli się błąkać po politycznej pustyni 40 lat dopóki nie wymrze całe pokolenie.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! To Twoja ocena i dziękuję Ci za nią! Najgorsze co może spotkać blogera to… brak odzewu 😉 Zwracam Ci tylko uwagę, że wierszyk nie był mojego autorstwa i zarzucanie takiej 'twórczości’ grafomaństwa to w zasadzie… komplement. Takie wierszyki nie tworzy się ku potomności a pisze się ad hoc na społeczne zamówienie. Na facebooku opublikował ten list bodajże Nasz Olsztyniak, jeszcze przed moim wpisem. Zarzucasz mi brak logicznego myślenia. Z tym nie będę polemizować, bo tak nakazuje mi… logika 😉

   Odpowiedz
   • Jakie społeczne zamówienie??? Kto zamówił, za ile i w jakim celu? Pytam choć odpowiedź jest oczywista.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Skoro odpowiedź znasz to nie napiszę swojej prawdy w tym temacie 😉

     Odpowiedz
 • Dobrze ,dobrze ale ile nerwówki 14,9 % do odrobienia z I rundy . Ludzie przyszli „po rozum głowy” . Tak te ok. 500 głosów za .

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Ważne, że jednak udało się. Taka 'niespodzianka’ lepiej smakuje 🙂

   Odpowiedz
   • Dziękuję! Ważne, że jed­nak udało się. Taka ‘niespodzianka’ lep­iej smakuje 🙂

    Możesz to rozwinąć? Proszę dlatego, że pojawiały się wpisy typu, że chcesz się załapać do TVN lub gazety. Co się udało? Teraz Ty się tłumacz. Przynajmniej jeden taki czytałeś bo brałeś udział w dyskusji, na której był.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Dla mnie super niespodzianką był wybór PG na Prezydenta Olsztyna. Realnie oceniając, biorąc pod uwagę wyniki I tury wyborów, to trudno było liczyć na końcowy sukces przeciwników CJM. Co tu tłumaczyć? To była moja odpowiedź na komentarz 'gtmvario’! A w dyskusji zacietrzewionych zwolenników CJM i PG na facebooku praktycznie nie brałem udziału i do przypisywania mi zmyślonych intencji już się… przyzwyczaiłem!

     Odpowiedz
     • Kampania wyborcza przed II turą pokazała jacy potrafią być politycy i ich pomagierzy. Te apele w radiu, opluwanie „wiarołomnego męża” etc … Chyba każdy słyszał te „audycje”. Pokazuje to, że aby zdobyć władzę można zrobić wiele. Czy każdemu z apelującym chodzi o dobro Olsztyna. Szczerze w to wątpię, a nawet jestem pewnie, że NIE. Żenująca kampania, która obnażyła nie osobę CJM, a tych, którzy będąc takimi nieskazitelnymi ludźmi dbają o nasze miasto.

      Odpowiedz
      • Panie Ronin cały czas to usiłowałem powiedzieć. A tu dla Stasia jeden z głosów w dyskusji. Nie podam nazwiska ale temat Stasio sam zapodał i jest to w dyskusji.

       Chyba Stasiu strasz się o robotę w TVNie albo w GW.

       Odpowiedz
       • Dziękuję! Normalnie Witku rozbrajasz mnie… Jak to kogoś interesuje to niech odszuka dyskusję i sam sobie odpowie na pytanie gdzie sie staram o robotę 😉

        Odpowiedz
      • Dziękuję! Wąt­pić jest rzeczą ludzką. Nie wiem jak inni ale ja szczerze ‘obnażyłem‘ się w imię swojego OLSZTYNA dobra 😉 I wolę takie obnażanie się n­p. P. Bałtroczyka niż obnażanie się CJM. Kam­pania rzeczywiście była żenująca bo n­p CJM nie stawił się na ostatnią ­publiczną debatę, i nie było… debaty 2 kandydatów! Chyba zgodnie z ­powiedzeniem ciszej nad tą trumną.
       I jeszcze jedna uwaga. Nie jestem niczyim ­pomagierem czy rzecznikiem. Jestem sam sobie samurajem 😉 To ronin jest … bezpański 😉

       Odpowiedz
       • Jak widać, żenująca kampania ma dla każdego z nas inną twarz. Nie bronię CJM, bo od tego nie jestem daleki. Gdy słyszałem p.Bałtroczyka i p.Poseł to byłem zdegustowany. Nie wiem dlaczego p.Piotr apelował jedynie do inteligencji i jakie kryteria należy przyjąć, aby się do niej zaliczać. Czy tym samym sugerował, iż pozostałe klasy społeczne nie warte są Jego apelu? Rozmawiałem z młodymi ludźmi, którzy nie znając CJM zbyt dobrze poszli na Niego zagłosować, bo byli przeciwni takiej retoryce typu larum, ocal Olsztyn itp … Dla mnie efekt tej kampanii i poznania ludzi jest jeden – nie pójdę więcej na wybory.

        Odpowiedz
        • Dziękuję! Można i milczeć w pewnych sprawach ale niektórzy ludzie tak mają, że angażują się dla dobra ogółu bez swojego interesu! Przykre, że mało kto rozumie takie postępowanie. Altruizm to słowo w Olsztynie… zapomniane. Nie zamierzam tłumaczyć P. Bałtroczyka ale wierzę, że nikogo nie chciał obrazić zwracając się tylko do inteligencji. Z pewnością apelujuąc do inteligencji miał na myśli stan ducha a nie wykształcenie czy też przynależność do konkretnej klasy sołecznej! Chyba napiszę do niego list… może odpowie 😉

         Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *