czwartek, 25 lipca, 2024
PolitykaŻycie Olsztyna

Manipulator! Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz!

Jacek Pachucki – Chrześcijańska Wspólnota Samorządowa – w programie Po stronie prawdy Telewizji TRWAM, nadanym na żywo z Olszyna, 14 września br. powiedział, że konsultacje społeczne w sprawie budowy elektrociepłowni, to jednostronna narracja i manipulacja Prezydenta Grzymowicza.

Gabriela Szreder:

…konsultacje społeczne, czy one były i w jaki sposób były przeprowadzane dla mieszkańców Olsztyna i województwa?

Jacek Pachucki:

Tak. Konsultacje społeczne odbyły się w 2012 roku. Dotyczył budowy kombinatu energetycznego. Odbyły się w trzech turach.

Usłyszeliśmy nagle – ni stąd ni zowąd – o planach Prezydenta Grzymowicza na budowę spalarni śmieci.

Proszę sobie wyobrazić zaskoczenie osób które uczestniczyły w tych konsultacjach. Nagłym zwrotem sytuacji.

Wszystkie głosy społeczne były przeciwko kombinatowi energetycznemu. Przede wszystkim były przeciwko formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Jest to metoda na wyprowadzenie mienia komunalnego w ręce prywatnego inwestora. Docelowo również zagranicznego.

Tą ścieżką w Mławie stworzono spółkę, następnie sprzedano inwestorowi chińskiemu. 

Nasze obawy są jak najbardziej zasadne. Biorąc pod uwagę sposób procedowania tego projektu, żeby takie działanie się powiodło, należy ludźmi manipulować, aby nie byli przeciwni.

Temu służą działania propagandowe Prezydenta Grzymowicza. Zaangażowany jest w to również samorząd województwa.

Bez pomocy marszałka Brzezina ten pomysł by się nie powiódł.

To strona społeczna wzięła na siebie obowiązek poinformowania mieszkańców miasta. Robimy pikiety, wydajemy ulotki, robimy spotkania.

Marian Piwcewicz opowiedział nam historię prywatyzacji MPEC-u. Za to został ukarany naganą. Jego sprawa od roku jest w sądzie.

Tak wyglądają konsultacje społeczne w Olsztynie. Jest to metoda manipulowania i ukrywania prawdy, i właściwych zamiarów Prezydenta Grzymowicza.

umaczenie, że podmioty publiczne będą większościowym udziałowcem, jest to mydlenie oczu.

Mamy narrację. Mamy manipulację!

Jacek Pachucki nie nawija makaronu na uszy. Prezydent Grzymowicz to manipulator! Nie mówi tego pod wpływem impulsu. Jego opinia o naszym aktualnym Prezydencie wynika z dogłębnej znajomości sprawy budowy spalarni śmieci i pełzającej prywatyzacji MPEC-u. Jacek Pachucki walczy o interes mieszkańców Olsztyna od lat. Walczy o nasze zdrowie i nasze pieniądze!

 

 

 

 

10 komentarzy do “Manipulator! Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz!

 • Manipulator czy kłamca? Nazywajmy rzeczy po imieniu. Wmawianie mieszkańcom Olsztyna ponad dekadę temu o konieczności sprzedaży upadającego MPECu było oczywistym kłamstwem. Dziś kłamstwem są rzekome konsultacje społeczne (chyba że obóz Grzymowicza jest traktowany jako całe społeczeństwo miasta Olsztyna oraz gmin uwikłanych w eco śmiecio PPP projekt). Pisaliśmy, że miasto przerastał problem śmieci w komunalnym mieszkaniu na pl. Puławskiego. Dziś widzimy, że śmieci przerosły też tak zachwalany ZGOK. Kolejna inwestycja marzenie chłopięce tramwaj, także przerosło władzę. Sądowa sprawa z Hiszpanami, tory pękające ze śmiechu, jazda po rozjazdach najwolniejsza w Polsce, itp itd.
  Miastu potrzebny jest natychmiastowy audyt i baczne spojrzenie na rozwiązywanie problemów mieszkańców przez tą władzę. Ta prezydentura powinna się jak najszybciej zakończyć.
  Ruch Oburzonych Wa-Ma zwraca się do mieszkańców Olsztyn o informacje dotyczące różnych poczynań władz miasta w ich sprawach i nie tylko. Informacje na mail ruchoburzonychwama@gmail.com lub telefonicznie 729407460

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Manipulator czy kłamca? Myślę, że moi czytelnicy bez problemu odpowiedzą na tak postawione pytanie 😉 Ta prezydentura zakończy się… z chwilą nowych wyborów, ale czy znów nie będziemy musieli wybierać “mniejszego zła”?

   Odpowiedz
  • Stanisławie mam nadzieję ,że mieszkańców już przekonało, iż wybory tzw. mniejszego zła są wyborem dobijającym miasto. Nie uwierzę , że nie ma kogoś o czystych pro obywatelskich intencjach, poza układowego i uczciwego, kto mógłby objąć ten fotel.

   Odpowiedz
  • Dziękuję! Przynosi! Tylko potrzebna konsekwencja i… cierpliwość! Proszę śledzić moje losy… mam nadzieję, że moja postawa zostanie nagrodzona 😉 Chyba, że dopadnie mnie seryjny samobójca… to wtedy… dam znać z… zaświatów 😉

   Odpowiedz
   • Jacku masz jeszcze tramwaj. To też jakby nie było kanał.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Nie wiem czy tramwaje dochodzą do… Jacka 😉 Może potrzebna nowa linia? Taka jaką proponował Marek Nowacki, jeszcze przed oddaniem do użytku tych budowanych. Do mnie też nie dochodzą… Podgrodzie 😉

     Odpowiedz
  • Dziękuję! Nie przejmuj się! Jacku… już jest nas dwóch! 😉 Ja się nie cykam… tylko unikam ciemnych miejsc 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *