niedziela, 16 czerwca, 2024
Życie Olsztyna

Szczury ze ZGOK-u już uciekają?! Spełnia się prognoza Elżbiety Kończyk?!

Zmiana prezesa zarządu każdej firmy jest wydarzeniem epokowym dla losów tej firmy. To także informacja specjalnego znaczenia dla obserwujących firmę członków społeczeństwa i… dziennikarzy. Nigdy tak nie jest, że prezes jest odwoływany lub odchodzi na własną prośbę bez… podtekstu. Gdy w komunikacie informującym o odejściu prezesa pojawia się zdanie, że odchodzi ze względów osobistych, zdrowotnych, to jestem pewien, że odchodzi… bo musi 😉

Dzisiaj jeden z czytelników Ku Prawdzie poinformował mnie, że 31 sierpnia Prezes Zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Olsztynie Mariusz Gawełda złożył do Rady Nadzorczej rezygnację z pełnionej funkcji.

Próbowałem potwierdzić powyższą informację u źródła. Niestety, ani Mariusz Gawełda, ani rzecznik prasowy Prezydenta Piotra Grzymowicza nie odbierają telefonu.

Smaczkowi tej rezygnacji dodaje fakt, że ponoć wraz z prezesem, zamiar odejścia z firmy zgłosiło 5 innych pracowników z kierownictwa ZGOK-u.

Skąd ta… epidemia? Czyżby prawdą było to, co twierdzą Jacek Pachucki i Adam Socha, że ZGOK to biologiczna bomba zegarowa? Czy osoby tam zatrudnione, oraz wizytujące firmę dzieci, były cały czas i nadal są narażone na działanie niebezpiecznych dla życia bakterii i wirusów?

Przypominam, co prognozowała Elżbieta Kończyk odpowiadając na moje pytanie o jej prawdę na temat ZGOK-u: szczury ze ZGOK-u niedługo będą płynęły jeziorem do ratusza! Rejterada już się zaczeła? Olsztyński ZGOK tonie?

Czy taka gremialna dymisja to już pokłosie kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego? Czy to ruch wyprzedzający Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza? Czy olsztyński recykling za 150 milionów to oszustwo władz miasta?

Czas pewnie przyniesie odpowiedzi na te pytania. Faktem jest, że wokół ZGOK-u, projektowanej elektrociepłowni na paliwo alternatywne, i wokół spiritus movens tych przedsięwzięć – Piotra Grzymowicza – robi się… gorąco i ciekawie 😉 Wybory samorządowe już za rok. CDN

 

 

 

4 komentarze do “Szczury ze ZGOK-u już uciekają?! Spełnia się prognoza Elżbiety Kończyk?!

 • Odchodzą kłamcy, oszuści, podli ludzie i złodzieje (w białych kołnierzykach)!!! Przyjdą na te stanowiska nowi ludzie i nie pozwólmy, by stali się kłamcami, oszustami, podłymi ludźmi i złodziejami!!! Pozdrowienia dla tych wszystkich, którzy walczyli z zaplanowaną budową “spalarni” śmieci w Olsztynie (Jackowi, Mariannie, Marii, Tadeuszowi, Adamowi, Stanisławowi, Norbertowi, Elżbiecie, Jarkowi, Mariuszowi i jego kolegom “NARODOWCOM” (przepraszam, że nie wymieniam z imienia) mieszkańcom Klebarka Małego i wielu, wielu innym! To co się stało to również wielka Wasza zasługa! Podziękowania! Teraz pora przyjrzeć się innym inwestycjom, takim jak Biskupiec oraz inne tego typu spółki, które funkcjonują w naszym województwie a zajmują się śmieciami, tam też jest wiele do zrobienia! Nie traćmy czujności, za chwilę będzie się ponownie działo!!!
  Pozdrawiam!
  Andrzej Adamowicz

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Andrzeju… to jeszcze nie wygrana wojna! To światełko w tunelu… oby nie był to… błędny ognik 😉

   Odpowiedz
 • Stanisławie brawo za goracy materiał ale jestes pewien informatora? A może ciebie ktoś podpuszcza?

  Odpowiedz
  • Dziękuję! No cóż… to w pewnym sensie “ryzyko zawodowe” dziennikarza. Ale w tym wypadku “Informatora” mam za pewniaka 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *