niedziela, 21 lipca, 2024
PolitykaŻycie Olsztyna

Nowy ład zrobić chcę! Komitet Obrony Demokracji śpiewa w Olsztynie!

Dzisiaj miałem dwa zaproszenia, na ideologicznie przeciwstawne manifestacje. Problemu z wyborem, na której się pojawić nie miałem, chociaż obie zaczynały się o tej samej godzinie. Na 12,00, na Stare Miasto zapraszał Komitet Obrony Demokracji, a pod olsztyński Ratusz, zapraszał organizator manifestacji, popierającej rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Jako dziennikarz czasopisma Ku Prawdzie, chciałbym być i tu, i tam. Niestety, jeszcze nie odkryłem w sobie metody na fizyczne rozdwojenie.

Mój stosunek do obu manifestacji, doskonale wyjaśnia komentarz, który zamieściłem wczoraj, pod zaproszeniem od Piotra Mikołajczyka, na manifestację pod Ratuszem.

Przypominam, że dzisiejszy wiec KOD-u, odbywał się pod hasłem: W obronie twojej wolności!

PO, PiS, Nowoczesna, PSL i każda inna partia, głęboko w 3D ma moją wolność! Wasza manifestacja jest na poziomie moralnym KODziarzy! Oni bronią stołków, które im uciekły spod du.., PiS broni stołków, które właśnie zdobył! Szary obywatel, nie pójdzie na żadną z tych demonstracji… tam będą tylko ci na głodzie, i ci co ich chwilowo zastąpili, i będą walczyć o status quo dla tej zmiany! No i będę ja… by zobaczyć i policzyć tych zaangażowanych w obronę mojej wolności! Powodzenia!

Myślę, że w tym temacie, wszystko jasne. Przed 12 pojawiłem się na olsztyńskim Starym Mieście. Na wstępie zostałem pozytywnie zaskoczony organizacją tej imprezy.

Służby porządkowe organizatora na miejscu, wzmocnione około dwudziestoma policjantami. Nagłośnienie i duży ekran do transmisji na żywo, już działały.

Spod namiotu organizatora, co chwila wychodziła pani, by rozdać materiały propagandowe i… teksty utworów do śpiewania. Skąd na to fundusze? Kto sponsoruje KOD?

Plac przed staromiejską sceną zapełniał się. Tak jak prowadząca zauważyła, pogoda takim imprezom sprzyjała. Było chłodno ale słonecznie i rześko.

Niestety, nie podjąłem nawet próby, by policzyć ile osób wzięło, w tym wiecu udział. Myślę, że kilka setek. Tysiąca z pewnością nie przekroczono. Obiektywnie przyznaję, że sympatycy KOD-u, nie zawiedli organizatorów.

Żeby niczego nie pominąć, wszedłem na zamarzniętą fontannę i z tego – jak dla mnie – rewelacyjnego punktu, zacząłem dokumentować przebieg wiecu. Zdjęcia robiłem aparatem fotograficznym, a filmy kręciłem aparatem telefonicznym.

Niestety, mój sprzęt nie jest profesjonalny, i po około godzinie nagrywania, oba aparaty odmówiły dalszej pracy. Na szczęście, to była już końcówka wiecu, i większość przemówień, oraz zachowanie się manifestantów zdołałem uwiecznić. Mam materiału na kilka wpisów. Zapraszam.

Relację filmową z wiecu KOD-u zaczynam od jego końca.

Byłem zaskoczony, że na tym – jak by nie było, stricte politycznym wiecu – usłyszałem utwór Mr. Zoob Mój jest ten kawałek podłogi.

Mr. Zoob śpiewa: meble już połamałem, nowy ład zrobić chcę! KOD-ziarze chyba nie rozumieli, co śpiewali, wtórując zespołowi  Mr. Zoob.

PiS jeszcze niczego nie zbudował! Jak na razie robi to, co każda partia by zrobiła, gdyby wygrała wybory i miała większość w parlamencie umożliwiającą samodzielne rządy.

Obecnie PiS przejmuje władzę! Obsadza ważne stanowiska swoimi kolesiami, i tworzy podwaliny prawne dla skutecznych rządów.

Rozumiałbym KOD-ziarzy, gdyby ta manifestacja odbywała się, za cztery, czy osiem lat. Rozumiałbym tych obrońców mojej wolności, gdyby okazało się – za jakiś czas – że rzeczywiście ład zbudowany przez PiS jest beeeee.

Ja nie chcę ładu takiego, jaki zbudowała przez 8 lat Platforma Obywatelska!

Ja nie chcę ładu, w którym Komendant Główny Policji dla swojego prywatnego interesu może inwigilować każdego wchodzącego do jego gabinetu, i może polecić inwigilację wszystkich nieprawomyślnych dziennikarzy.

Ja nie chcę takiego ładu, w którym oficer Policji, popełniając przestępstwo miażdży człowieka a polska prokuratura i sądy, są głuche i ślepe!

Nowy ład zrobić chcę. Czy mam gwarancję, że PiS zmieni PeOwski ład na lepszy? Nie! Mam tylko nadzieję, że tak się stanie. Jeżeli ład PiSowski będzie gorszy od PeOwskiego, to za cztery lata Naród wystawi im rachunek. To jest demokracja. KOD-ziarze! Weźcie coś na wstrzymanie! To co robicie już teraz… niestety nie pachnie pięknie.

CDN

 

2 komentarze do “Nowy ład zrobić chcę! Komitet Obrony Demokracji śpiewa w Olsztynie!

  • Jedno poważne przekłamanie. Narodowcy nie popierają rządu PiS, a po prostu są przeciw KOD. Subtelność, ale bardzo ważna. Zasadnicza wręcz.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! A w którym miejscu – w moim wpisie – napisałem, że Narodowcy popierają PiS?! Niczego takiego nie napisałem. Ja też nie popieram PiS-u, i bliżej mi z tym do Narodowców, niż do KOD-u! Aneto, może czytałaś nie mój wpis?! Pozdrawiam i proszę o następne komentarze ale już merytorycznie… prawdziwe 😉

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *