czwartek, 30 listopada, 2023
InformacjeWojskoŻycie Olsztyna

Paczki dla Polaków na Kresach

W wyniku zmiany granic, wielu naszych Rodaków zostało poza granicami RP, jednak kolejne pokolenia dalej kultywują polską tradycję i historię. Wychowują dzieci w duchu naszych wartości i bohaterów. Krzewią ducha patriotyzmu, szacunku, honoru i dumy z naszych korzeni.

Życie Polaków na tych ziemiach nie należy do najłatwiejszych. Wileńszczyzna, Białoruś, Ukraina – to tam trafiają paczki, które dostarczamy dla naszych Rodaków.

Dzięki współpracy Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Stowarzyszenia Odra-Niemen oraz 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, po raz kolejny 6 załadowanych po brzegi busów na początku stycznia przekroczyło granice Rzeczypospolitej Polskiej.

Pomoc trafiła do polskich rodzin z Turmont, Kiejdan, Solecznik, Wilna, Butrymańców, Ejszyszek i wielu innych miast, gdzie mieszkają nasi Rodacy.

To paczki dla rodzin, kombatantów, szkół, domów dziecka, paczki dla tych, którzy krzewią polską kulturę i kochają Polskę. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcje i wspierali nasze działania. 

ppor. Anna Szczepańska

Przewodnicząca Zespołu ds. Kombatantów 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *