sobota, 2 grudnia, 2023
Zabawy StasiaŻycie Olsztyna

Najładniejszy park w Olsztynie

Który park w Olsztynie jest najładniejszy?

Urząd Miasta Olsztyn po otwarciu Parku Centralnego przystąpił do promocji 6 olsztyńskich parków. Na wycieczkę z motywem przewodnim piękne olsztyńskie parki, UM zaprasza osoby lubiące przyrodę i spacery w każdym wieku.

Wycieczka trwa ok. 90 minut + czas poświęcony na rekreację. Chętnych do takiej wycieczki zapraszam po szczegóły na stronę UM Olsztyn.

Ostatnio miałem okazję skorzystać z uroków trzech olsztyńskich parków. Otwarcie Parku Centralnego relacjonowałem na blogu.

Pomimo pewnych niedoróbek, uważam Park Centralny za bardzo trafną inwestycję. Podobnie myślę o Parku Zamkowym –  Podzamcze.

Parki
Olsztyńskie parki – źródło: www.olsztyn.eu/pl,natura,parki.html

Chociaż jego rewitalizacja jeszcze trwa, to już widać, że jest i będzie miejscem tłumnie odwiedzanym przez stałych mieszkańców Olsztyna i przez turystów, także ze względu na jego bliską lokalizację przy Starym Mieście. Sympatycy tego parku założyli stronę internetową na ryjbooku: Park Podzamcze w Olsztynie.

Trzeci park w Olsztynie, który ostatnio odwiedziłem zaskoczył mnie bardzo negatywnie. Mam na myśli Park Kusocińskiego.

Na jego obecny stan chyba ma wpływ pierwotna nazwa: Park Czynu Partyjnego. Młodzieży, która nie może pamiętać ubiegłego wieku, powiem, że czyn partyjny to były pewnego rodzaju roboty przymusowe. Nikt nie chciał tego robić, ale… robił 🙂

Efektem takiej przymusowej roboty nie mogło być coś „trwałego”.  Park Czynu Partyjnego w pewnej części doczekał się remontu, ale obecny jego stan, aż się prosi o gruntowną rewitalizacje na miarę Parku Podzamcze!

Chyba Kusemu należy się, aby był patronem parku na medal! Więcej nie napiszę – niech do urzędników odpowiedzialnych za stan parków przemówią fotki, które zrobiłem będąc w Parku Kusocińskiego.

18.08.2017 r. – przywracam ankietę sondującą Wasze upodobania. Pierwotną utraciłem wraz z awarią na portalu w 2016 roku. Najładniejszy park w Olsztynie? Możesz sam wybrać 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *