sobota, 18 maja, 2024
Kukiz'15PolitykaRozmowy o Ojczyźnie

Petycja do Prezydenta w sprawie rozpisania referendum o zmianę ordynacji wyborczej

Tak jak napisałem na stronie Kim jestem? nie należę do żadnej partii, a w swojej działalności publicznej zamierzam współpracować z każdym prawym człowiekiem, który zmierza ku Prawdzie i ma na względzie dobro publiczne.

Jak już zdążyłem się przekonać, takim człowiekiem z pewnością jest Paweł Kukiz. Rozwój Polski i dobro publiczne, to cele jego działalności. Jak tu nie popierać takiego człowieka?

Dzisiaj otrzymałem maila od Pawła Kukiza, który jest bardzo zaangażowany w zmianę obecnie obowiązującej ordynacji wyborczej.

Podzielam jego zdanie (wpis – Układ się trzyma), że aby doszło do rzeczywistych zmian w ekipach rządzących, niezbędne jest przywrócenie realnego prawa każdego z nas, do wyboru konkretnego kandydata, a nie do głosowania na partyjnych kacyków.

Żeby to umożliwić, niezbędna jest zmiana obecnie obowiązującej ordynacji i wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

Oczywiście JOW-y nie będą panaceum na wszystkie bolączki naszej demokracji, ale uważam, że jest to krok w dobrym kierunku.

Jeżeli Ty uważasz, że żyjemy w kraju demokratycznym to podpisz petycję, nawet jeżeli nie jesteś przekonany o jej skuteczności.

Podpisz i daj szansę całemu narodowi na wypowiedzenie się w tej zasadniczej kwestii.

Koniecznie podpisz jeżeli uważasz, że nie można oderwać od koryta obecnych wiecznych posłów!

Przyjaciele, bardzo proszę o zapoznanie się z treścią, podpisywanie i MAKSYMALNE ROZPOWSZECHNIANIE petycji, do której link wklejam.
Proszę Was – nie zastanawiajcie się, czy to “cokolwiek da”, “cokolwiek zmieni” itd. Ta petycja to jeden z elementów Planu, którego realizację przewidujemy na przełom września i października.
Oprócz niej przygotowywana jest Lista Profesorów (również skierowana do Prezydenta) z podpisami środowisk naukowych i akademickich, które domagają się zmiany ordynacji wyborczej.
Po zebraniu większej ilości podpisów wszyscy RAZEM, w asyście górników z “Solidarności” Śląsko-Dąbrowskiej zaniesiemy je do Kancelarii Prezydenta. Właśnie na przełomie września i października.
Bardzo Was proszę o maksimum energii przy rozpropagowaniu Petycji.
Serdecznie pozdrawiam. Siła i Honor!

Paweł Kukiz

Petycja do Prezydenta RP w sprawie rozpisania referendum o zmianę ordynacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *