środa, 21 lutego, 2024
InformacjeWojsko

Pierwsza pomoc – Terytorialsi stale podnoszą swoje kwalifikacje

W dniach 03-08.08 br. żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty, wchodzącego w skład 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wzięli udział w kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Po zdobyciu wiedzy teoretycznej, uczestnicy ćwiczyli akcje pozorowane. Największym wyzwaniem był TRIAGE, czyli procedura medyczna stosowana w medycynie ratunkowej.

Umożliwia ona służbom medycznym segregację rannych w wypadku masowym w zależności od stopnia obrażeń oraz rokowania.

Triage zakłada nadanie każdemu z poszkodowanych określonego priorytetu i oznaczenie odpowiednim kolorem (czerwony, żółty, zielony, czarny) w zależności od oceny ich stanu.

Wykonując to zadanie, żołnierze musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami praktycznymi i wiedzą, ale także pracą zespołową.

Głównym celem kursu KPP jest przygotowanie żołnierzy do realizacji zadań z zakresu ratownictwa, a w szczególności udzielania pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia do czasu przekazania ich personelowi medycznemu.

Żołnierze 4W-MBOT stale podnoszą swoje kwalifikacje, by jeszcze lepiej służyć lokalnej społeczności. Już 17 sierpnia kurs KPP rozpoczynają kolejni Terytorialsi z Warmii i Mazur.

źródło: 4WMBOT

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *