środa, 4 października, 2023
Sport

Polacy na pudle!

Po meczu, który z pewnością przejdzie do historii polskiego sportu, piłkarze ręczni pokonali dotychczasowych mistrzów świata Hiszpanię 29:28 i zostali brązowymi medalistami 24 Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn Katar 2015. Polacy na pudle!

Cóż tu opisywać? Tego prawdziwy kibic nie mógł nie widzieć! Mecz nadziei. Mecz z chwilami zwątpienia. Mecz, który na dwie sekundy przed upływem regulaminowej godziny był przegrany!

Gol Michała Szyby, który daje nam remis, pada praktycznie w ostatniej sekundzie meczu! Mecz, który wydaje się, że już wygraliśmy, bo na zegarze boiskowym mija czas dogrywki, a my mamy jedną bramkę więcej, i wtedy sędziowie cofają zegar najpierw o sekundę, a po konsultacjach o 2 sekundy.

Te 2 sekundy dłużą się w… 2 minuty, ale wreszcie rzut Hiszpanów  w nogi obrońców i… wygrywamy! Polacy na pudle! Chapeau bas panowie!

Przede wszystkim szacunek za to, że nasi chłopcy nie podłamali się niezasłużoną porażką z Katarem. Nie myślałem, że to możliwe, aby sędziowie byli tak ślepi na poczynania naszych przeciwników. W tym meczu Polaków nie pokonali Katarczycy a sędziowie! Na szczęście finał MŚ był rozegrany z innym zestawem sędziów i Francuzi zdobyli złoto pokonując Katar 25:22.

Do boju z Hiszpanami Polacy przystąpili z wiarą, że można mistrzów świata pokonać. Bajeczny początek 3:0. Później było… różnie. Niestety, moim zdaniem najsłabszym zawodnikiem na boisku był Karol Bielecki, któremu tym razem nie wychodziły jego słynne petardy.

Za to objawiła się nowa gwiazda polskiej reprezentacji, wspomniany wyżej prawy rozgrywający polskiej reprezentacji Michał Szyba. To z pewnością był jego mecz życia! Jak dotychczas. Michał należy do tych młodszych kadrowiczów, którzy mogą grać jeszcze wiele lat.

To był mecz życia dla wielu reprezentantów Polski, bo w tym składzie to raczej nie dotrwają do następnej wielkiej imprezy. Wielu z nich ma już sporo lat grania na najwyższym poziomie i zdobyty brąz jest ukoronowaniem ich karier. Mnie chłopcy zadziwili… kondycją i walką do ostatniego gwizdka, o każdą piłkę.

Błędy były, ale najważniejsze, że był happy end! Gratuluję panowie, i mimo wszystko życzę Wam następnych sukcesów… mistrzostwo było tak blisko!

Ciut pomyliłem się, że dużej imprezy nasi kadrowicze w obecnym składzie już nie doczekają. XII Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn odbędą się od 15 do 31 stycznia 2016 roku w Polsce!

W turnieju wystąpi 16 zespołów, automatycznie do mistrzostw zakwalifikowała się Polska jako organizator imprezy. No cóż… gramy u siebie ale kosmetyczne zmiany w kadrze z pewnością będą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *