wtorek, 20 lutego, 2024
PolitykaRozmowy o Ojczyźnie

To co ja mówię, to największa publiczna tajemnica obecnego Rządu!

To co ja mówię, to największa tajemnica obecnego Rządu. To jest polityka migracyjna, o której nie wolno mówić, bo społeczeństwo ma się o tym nie dowiedziećJoanna Teglund.

Pani pracuje w Szwedzkim Urzędzie Imigracyjnym, czy nie ma pani problemów związanych z tym, o czym pani informuje?

Joanna Teglund:

skrót wypowiedzi – całość do obejrzenia

Ja już nie pracuję. Kiedy ja w 2015 udzieliłam obszernego wywiadu, to była pierwsza relacja ze Szwecji ogarniętej kryzysem imigracyjnym – wtedy w Szwecji nie wolno było o tym mówić – i to była pierwsza relacja, która ukazała się poza granicami. 

Ja zapłaciłam dosyć wysoką cenę za ten wywiad. Ludzie się pytają: Czy pani się nie boi? Proszę państwa, ja znam inny strach.

Jeżeli my tego nie zmienimy, to my wszyscy za chwilę będziemy się potwornie bać! Ale to naprawdę potwornie. Ja znam ten strach ze Szwecji.

To co ja robię, ja mam wkalkulowane…

Robię to dla dobra 38 milinów Polaków, którzy nie zdają sobie z tego sprawy, że – nawet politycy, którzy prowadzą tą politykę – oni zostaną dotknięci konsekwencjami tej polityki. 

Polska jest jak tonący okręt.

My wszyscy się utopimy, tak samo jak w Szwecji, wszyscy są utopieni. Jeszcze całkiem niedawno dziennikarze nie mówili o tym, bo czuli się bezpiecznie.

Teraz w dzielnicach, gdzie mieszkają dziennikarze czy elity, ciągle są jakieś napady, jakieś strzelanki. Oni już widzą, że nie są w stanie uciec przed konsekwencjami swojej polityki.

Ja to też mówię dla dobra polityków, którzy prowadzą tą politykę, bo oni nie mają świadomości konsekwencji polityki, którą prowadzą.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *