piątek, 1 marca, 2024
PolitykaRozmowy o OjczyźnieŻycie Olsztyna

Szwedzkie doświadczenie imigracji – Joanna Teglund w Olsztynie

15 stycznia 2019 roku na zaproszenie Klubu Polonia Christiana, doszło do spotkania mieszkańców Olsztyna z Joanną Teglund. Tematem spotkania było: Szwedzkie doświadczenie imigracji

Joanna Teglund to: niezależny ekspert ds. migracji z wieloletnim doświadczeniem w pracy z migrantami w Szwecji.

Dla zachęty do obejrzenia całej wypowiedzi Joanny Teglund, cytuję kilka zdań wprowadzających w tematykę spotkania.

Joanna Teglund

Ja jestem tutaj dzisiaj, żeby opowiedzieć o moich doświadczeniach jako emigrantki, która wyjechała w 81 roku, mając 21 lat do Szwecji, i gdzie przez prawie całe swoje zawodowe życie pracowałam z imigrantami.

Ja dzielę się z Państwem tymi doświadczeniami z tego względu, że nasz rząd – Prawa i Sprawiedliwości – powiela politykę emigracyjną, która doprowadziła, nie tylko Szwecję ale całą Europę Zachodnią do kryzysu.

I co ciekawe większość Polaków nie jest tego świadoma jak wygląda polityka emigracyjna dzisiaj w Polsce…

Kiedy w 2015 roku nagle zaczęłam dokoła słyszeć w Szwecji, że w Polsce nastał reżim totalitarny, władzę objęli faszyści, rasiści i naziści, ja się przeraziłam. Nie rozumiałam o co chodzi.

Natknęłam się na przemówienie pana prezesa Kaczyńskiego, to sławne przemówienie w Sejmie, kiedy on obiecywał, że Polska nie będzie przyjmowała imigrantów.

Mówił to bardzo przekonywująco…

Ja odetchnęłam. W tym momencie zaczęłam bronić dobrego imienia Polski we wszelkich mediach społecznościowych, głównie na Twitterze. 

Jak wiele milionów Polaków, ja uwierzyłam temu rządowi. Wydawało mi się, że w Polsce będzie dobrze, że Polska sobie poradzi… 

Obecnie my – Polska – jesteśmy jedynym krajem w Europie, który w sposób niekontrolowany przyjmuje rzesze migrantów…

My przyjęliśmy w 2017 roku 683.000 imigrantów! Nie mogłam uwierzyć w te statystyki! Polska wpuściła tyle osób na teren Unii.

W przekonaniu przeciętnego Europejczyka, to Szwecja w najbardziej nierozsądny sposób otworzyła granice.

To pani Merkel jest największym winowajcą jeśli chodzi o kryzys migracyjny, bo to ona otworzyła granice!

A statystki mówią, że Polska przyjęła więcej imigrantów – w tym samym czasie – niż Niemcy, które mają dwa razy więcej ludności!

 

2 komentarze do “Szwedzkie doświadczenie imigracji – Joanna Teglund w Olsztynie

  • No cóż, pani Teglund z pewnością nie zyska poklasku u obecnego „naszego” rządu… okazuje się, że to kaczuszki – kłamczuszki 😉

    Odpowiedz
    • Dziękuję! To zrozumiałe. Dlatego nie obejrzysz wypowiedzi p. J. Teglund w publicznych mediach, a na Ku Prawdzie jak najbardziej 😉

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *